Каддафі озброїть мільйони лівійців та обіцяє Заходу "другий В'єтнам"

Каддафі почав залякувати США "другим В'єтнамом" і заявив, що готовий видати зброю мільйонам лівійців.

В середу, 2 березня, лівійський лідер Муаммар Каддафі заявив, що у випадку вторгнення НАТО або США в його країну їх очікує "другий В'єтнам".

Виступаючи з нагоди 34-ї річниці передачі влади народу і проголошення нової форми правління - Джамахірії, Каддафі заявив, що готовий видати зброю мільйонам своїх прихильників.

"Ми готові видати зброю мільйону або двом мільйонам, або трьом мільйонам, і почнеться другий В'єтнам. Для нас це не важливо. Відтепер нам на все наплювати", - зазначив лідер Джамахірії.

За його словами, світ досі не зрозумів, що влада в Лівії була передана народу дуже давно. "Ми виколемо очі своїми пальцями всім, хто сумнівається в тому, що Лівією керує хто-небудь інший окрім її народу", - сказав Каддафі.

Водночас, прокуратура Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі 2 березня оголосила про початок офіційного розслідування можливих фактів злочинів проти людяності в Лівії. За словами головного прокурора МКС Луїса Морено-Окампо, рішення про початок розслідування прийнято після "попереднього вивчення доступної інформації".

За даними представника Лівійської ліги захисту прав людини Алі Зеідана, число загиблих у ході придушення повстання в Лівії може сягнути шести тисяч людей. Він зазначив, що тільки в Тріполі число загиблих сягає трьох тисяч людей.

"Число жертв по всій країні сягає шести тисяч, з них три тисячі в Тріполі, дві - в Бенгазі, ще тисяча - в інших містах", - додав він.

За його словами, кількість загиблих може бути й більшою. "Це тільки те, чим ми володіємо", - сказав Зеідан.

Нагадаємо, масові акції протесту з вимогою відставки Муаммара Каддафі, які переросли у громадянську війну, продовжуються в Лівії з 15 лютого.

Лівійський лідер неодноразово заявляв, що не залишить країну, а люди, що вийшли на акції протесту, на його думку, заслуговують смертного вироку. 26 лютого Рада безпеки ООН ввела санкції проти режиму лівійського лідера Муаммара Каддафі, заборонивши йому, членам його сім'ї і декільком учасникам виїжджати з країни.

Держсекретар США Гілларі Клінтон заявила, що Лівії загрожує затяжна громадянська війна, а представник США при ООН Сьюзан Райс сказала, що міжнародне співтовариство продовжить тиснути на Муаммара Каддафі доти, поки він не піде у відставку і не припинить придушення акцій протесту в країні.

Муаммар Каддафі сьогодні також заявив, що в разі військового втручання США в справи Лівії загинуть тисячі мешканців цієї північноафриканської країни.

Лівійський диктатор також пригрозив США "кривавою війною" у разі вторгнення американських військ чи військ НАТО в країну. Проте покликав НАТО та ООН для розслідування вбивств у Лівії.

Читайте також: 

Каддафі покликав у Лівію ООН, а США пригрозив "кривавою війною"

Інтернет заповнили жартівливі відеоролики про Каддафі

Прихильники Каддафі перейшли в атаку, до берегів Лівії йдуть кораблі США

США, Великобританія та Франція ввели в Лівію спецназ

ВідеоКаддафі покликав у Лівію ООН, а США пригрозив "кривавою війною"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: