Каддафі покликав у Лівію ООН, а США пригрозив "кривавою війною"

Лівійський диктатор пригрозив Заходу "кривавою війною" у разі вторгнення американських військ чи військ НАТО в країну. Проте покликав НАТО та ООН для розслідування вбивств у Лівії.

Лівійський лідер Муаммар Каддафі в середу, 2 березня, виступив з промовою, в ході якої пригрозив США "кривавою війною", а також покликав ООН та НАТО в країну для проведення розслідування про вбивства мирних людей під час демонстрацій.

Водночас Каддафі оголосив своїх опонентів терористами, додавши, що це вони розстрілювали мирні демонстрації громадян. При цьому Каддафі уточнив, що люди мітингували на підтримку "свого лідера, за якого вони готові віддати життя".

Звертаючись до світової спільноти, диктатор закликав ООН і НАТО прислати в його країну слідчих, які могли б на місці з'ясувати ситуацію і підтвердити справедливість його слів. Каддафі запропонував створити міжнародній спільноті "комітети з розслідування" відомостей про вбивство мирних людей.

"Я пропоную вам знайти факти вбивств мирних демонстрантів. В Америці, у Франції, де, якщо люди нападають на армію, намагаються викрасти зброю, по них стріляють", - сказав Каддафі.

За його словами, солдати стріляли по людях тільки тоді, коли ті намагалися прорватися на військові бази, щоб викрасти зброю.

Разом з тим Каддафі пояснив, що за кордоном ніхто не розуміє, що відбувається в Лівії, оскільки у міжнародних агентств там "немає своїх кореспондентів". Варто відзначити, що цю заяву він зробив через день після того, як сам дав у Тріполі інтерв'ю трьом іноземним журналістам.

Запрошуючи міжнародні організації з'ясувати стан речей у Лівії, диктатор зазначив, що будь-яка іноземна інтервенція призведе "до тисяч жертв".

"Ми ніколи з цим не змиримося. Ми почнемо криваву війну, тисячі і тисячі лівійців загинуть, якщо США вторгнеться чи НАТО вторгнеться", - заявив Каддафі.

Це телезвернення Каддафі стало вже третім з початку лівійськой кризи, в ході якой, за неофіційними даними, загинули майже дві тисячі людей.

Проте, як стверджують противники режиму, більшість жертв - це мирні демонстранти, вбиті прихильниками Каддафі під час придушення масових акцій протесту.

Раніше повідомлялося, що Міжнародний кримінальний суд, який діє при ООН, вже почав збір фактів про масові вбивства, вчинені в Лівії. У резолюції Ради Безпеки ООН, присвяченій ситуації в цій країні, сказано, що кількість і характер скоєних там злочинів можуть потрапити під визначення злочинів проти людяності.

Читайте також:

Інтернет заповнили жартівливі відеоролики про Каддафі

Прихильники Каддафі перейшли в атаку, до берегів Лівії йдуть кораблі США

США, Великобританія та Франція ввели в Лівію спецназ

В НАТО немає єдності щодо початку військової операції проти Каддафі

ВідеоКаддафі покликав у Лівію ООН, а США пригрозив "кривавою війною"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: