Каддафі пообіцяв позбавити нафти увесь Захід, крім Німеччини

Після запровадження повітряної блокади Лівії Муаммар Каддафі має намір позбавити Захід нафти: контракти підуть російським, китайським і індійським фірмам.

Лівійський лідер Муаммар Каддафі заявив, що втратив довіру до всіх країн Заходу, крім Німеччини.

"Вони (країни – ред.) всі вступили в змову проти нас. Наші нафтові контракти підуть російським, китайським і індійським фірмам. Захід буде забутий", - пообіцяв Каддафі.

У той же час полковник залишив шанс на співпрацю з Німеччиною, яка на засіданні країн "Великої вісімки" (G8) висловилася проти повітряної блокади його країни. Німецьку політику Каддафі назвав "відповідальною".

"Німеччина зайняла дуже хорошу позицію щодо нас – вона докорінно відрізняється від тієї, якої дотримуються інші країни Заходу", - пояснив диктатор, додавши, що його країна могла б співпрацювати з німцями в майбутньому.

Раніше Великобританія і Франція закликали партнерів по "Великій вісімці" та Раді безпеки ООН надати військовий тиск на режим Каддафі, встановивши над Лівією зону, заборонену для польотів бойової авіації. Лондон і Париж мотивували це необхідністю захисту мирного населення від авіанальотів.

Однак поки в цьому напрямі жодних кроків не робиться. Ні "Велика вісімка", ні РБ ООН узгодженої позиції з цього питання виробити не змогли.

Тим часом Росія, яка також бере участь в обговоренні подій в Лівії, поряд з низкою західних країн запровадила стосовно Каддафі санкції. Зокрема, президент Дмитро Мєдвєдєв підписав указ, згідно якому самому полковнику, а також його найближчому оточенню в'їзд на територію Росії заборонений. Чи врахував лівійський лідер цей крок Москви, пообіцявши їй нафтові контракти, він не пояснив.

Раніше Каддафі заявив, що у випадку іноземного вторгнення піде на союз з "Аль-Каїдою" і оголосить Заходу "священну війну".

Читайте також:

Армія Каддафі наближається до ключового міста на сході країни - "останньої лінії оборони"

Каддафі почав відвойовувати захід Лівії: повстанці відігнані до кордону з Тунісом

Арабський світ вимагає від ООН закрити повітряний простір над Лівією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: