Каддафі пропонує 20 мільярдів доларів в обмін на перемир'я

Представники Каддафі пропонують гроші в обмін на перемир'я, ціна питання становить 20 млрд доларів.

Під час переговорів у Тріполі представники режиму Муаммара Каддафі запропонували зняти з зарубіжних рахунків 20 млрд доларів і пустити їх на гуманітарну допомогу для повстанців і мирних жителів.

Переговори проходили в столиці Лівії в обстановці найсуворішої таємності. Європу представляв відставний грецький дипломат, близький до прем'єр-міністрові Греції Георгіосу Папандреу, Лівії - члени уряду на чолі з прем'єр-міністром Аль-Багдаді аль-Махмуді.

Лівійська сторона запропонувала розморозити рахунки на 20 млрд доларів.

Отримані кошти пропонується пустити на допомогу мирним жителям по обидві сторони фронту. На думку представників Тріполі, цей жест може послужити початком переговорів про припинення вогню.

По завершенні переговорів сторони склали меморандум про взаєморозуміння. Меморандум залишився не підписаним через те, що представники Франції повідомили грецьким дипломатам, що будь-який підпис надає режиму Каддафі легітимність, якої у нього, на думку Парижа, немає.

Реакція решти учасників коаліції на пропозицію Тріполі поки не відома.

Напередодні країни західної коаліції пообіцяли передати Перехідній раді більше 1 млрд доларів на невідкладні потреби.

Представники Перехідної ради висловили сподівання на швидкі інвестиції.

"Наші люди вмирають. Ми сподіваємося, що наші друзі зможуть пройти по тій дорозі, по якій вони почали йти", - заявив міністр фінансів і нафтової промисловості Перехіднї ради Алі Тархуні. Раніше повстанці заявляли, що на невідкладні потреби їм необхідно не менше 3 млрд доларів.

Тим часом уряд Каддафі продовжує боротьбу на зовнішньополітичній арені. Представник Лівії в ООН пред'явив повстанцям звинувачення в масових вбивствах і канібалізмі і заявив, що війська НАТО здійснюють військові злочини.

Доповідь ООН, яка розповідає про тортури і вбивства режиму Каддафі, є підробкою, заявив лівійський дипломат.

Водночас, НАТО знайшло в резолюції Радбезу ООН дозвіл знищити Каддафі. За словами представників НАТО, резолюція озволяє наносити удари безпосередньо по лідеру джамахірії Муаммару Каддафі.

Читайте також:

Уряд Каддафі звинуватив повстанців у канібалізмі

Італія дасть лівійським повстанцям 400 мільйонів євро

США отримали першу партію нафти від лівійських повстанців

Каддафі від імені співгромадян вітає смерть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: