Каддафі заховав танки та ракети в підземеллях

Танки, пускові установки і ракети Каддафі заховані в спеціальній складній системі підземних лабіринтів, тому вони практично невразливі для авіації НАТО.

Лівійський лідер Муаммар Каддафі сховав танки, пускові установки і ракети в спеціальній складній системі підземних лабіринтів. Підземна мережа являє собою найдовшу в світі систему тунелів. У результаті військова техніка практично невразлива для авіації НАТО.

Посилаючись на західні ЗМІ, лабіринти створені під час будівництва в північноафриканській країні в 1980-х роках Великої рукотворної ріки. Вона являє собою найдовшу в світі систему тунелів і покликана забезпечити доставку прісної води з підземних родовищ півдня Лівії до найбільших міст на півночі країни.

Згідно з даними британської розвідки, саме наявність подібної системи укриттів дозволяє полковнику зберігати свої війська: під час нальотів ВВС коаліції наземні сили лівійської армії практично не зазнали втрат, а режим Каддафі має ресурси для збереження своєї влади в країні.

Війська Муаммара Каддафі в понеділок знову обстріляли місто Місрата, яке протягом декількох тижнів утримують повстанці. Кількість загиблих в результаті боїв за місто досягло тисячі людей. Ще не менше трьох тисяч отримали поранення. "80% загиблих - цивільні особи", - повідомив адміністратор міської лікарні Місрати Халед Абу Фалька.

Урядові війська також спробували захопити місто Адждабія на півночі Лівії. Вони, ведучи інтенсивний вогонь, відкинули сили опозиції майже на 20 кілометрів, залишаючи коридори для втечі місцевих жителів. Втрати в Адждабія поки неясні, лікарі з міського госпіталю покинули місто.

Проте війська Каддафі поки не готові до штурму міста, і на лінії поділу воюючих сторін встановився паритет. Тим не менше на основних вулицях міста повстанці споруджують барикади, готуючись до можливої атаки, причому з використанням важкої техніки, зокрема, танків.

Читайте також:

Каддафі знищує повстанців касетними бомбами

Каддафі на джипі переїхав свого прихильника (відео)

З'явилися докази масових розстрілів у Лівії (відео)

"Аль-Каїда" закликала до війни проти Каддафі і НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: