Каддафі вперше з 11 травня з'явився в ефірі лівійського ТВ

Зустріч із президентом ПАР Джейкобом Зумою стала першою публічною появою лівійського лідера за більше ніж півмісяця.

Лівійське державне телебачення показало окремі кадри зустрічі Муаммара Каддафі і президента ПАР Джейкоба Зуми, який у понеділок, 30 травня, відвідав Тріполі для переговорів про закінчення збройного конфлікту в Лівії. Останній раз держтелебачення показувало Каддафі 11 травня на зустрічі зі старійшинами місцевих племен.

Як видно на кадрах відео, лівійський лідер привітав президента ПАР і членів його делегації, а подальша зустріч проходила у великій кімнаті з білими кріслами. Телеканал не уточнив, де саме проходили переговори.

Як повідомляють деякі ЗМІ, Зума прибув у Тріполі, щоб провести переговори з Каддафі у якості голови Групи високого рівня (ГВР) Африканського союзу (АС) по Лівії. У його плани також входить зустріч з представниками повстанської Перехідної національної ради (ПНР).

Раніше ЗМІ повідомляли, що Зума провів у резиденції лівійського лідера в Тріполійськой районі Баб аз-Азізія близько двох годин і покинув її, не зробивши жодних заяв.

У середині травня глава італійського МЗС Франко Фраттіні припускав, що Каддафі отримав поранення й покинув Тріполі, але залишається на території країни.

Водночас, керівництво Лівії категорично спростувало цю інформацію.

Пізніше Зума в ефірі південноафриканського телебачення заявив, що втручання НАТО, у якого президентові ПАР довелося просити дозвіл для візиту до Лівії, підриває єдність АС.

"Ми не можемо дозволити цьому жорстокому конфлікту тривати довго. Це може обернутися катастрофою як для Лівії, так і для самого Каддафі", - зазначив Зума.

За іншими даними, президент ПАР вже покинув Лівію, заявивши, що Каддафі все ще готовий виконувати розроблену АС "дорожню карту" для відновлення миру в північноафриканській країні.

Зазначимо, що делегація АС на чолі з президентом ПАР в минулому місяці вже проводила переговори як з Каддафі, так і з представниками збройних заколотників з метою зупинити кровопролиття в країні. Проте "дорожня карта", запропонована Афросоюзу, була відкинута представниками повстанців, які вважають себе єдиною законною владою в країні.

Нагадаємо, громадянська війна в Лівії почалася в лютому 2011 року, після того, як урядові війська взяли участь у силовому розгоні антиурядових демонстрацій. З 19 травня в Лівії проводиться санкціонована ООН міжнародна операція.

Читайте також:

"Велика вісімка": Муаммар Каддафі має піти

Від Каддафі втекли 120 військових на чолі з п'ятьма генералами

Британська розвідка: у Каддафі розвивається параноя, він ховається у лікарнях

Обама пообіцяв придушити режим Каддафі

ВідеоКаддафі вперше з 11 травня з'явився в ефірі лівійського ТВ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: