Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кадиров фігурує у справі невдалого перевороту в Чорногорії

Його звинувачують у закликах мусульман Чорногорії до перевороту.

Опозиційні сили Чорногорії, яких звинувачено у підготовці перевороту у країні у 2016 році, надіслали до глави МЗС РФ Сергія Лаврова листа, де просять підтримки та зазначають, що у справі фігурує глава Чеченської республіки Рамзан Кадиров.

Про це повідомляє видання "Известия", яке має у розпорядженні лист.

"Від минулого тижня у звинувачувальних актах на суді почало фігурувати ім'я Рамзана Кадирова. Це спосіб дискредитувати «Демфронт», який намагався налагоджувати економічне і культурне співробітництво з Чечнею. Це спроба довести до кінця божевільну конспірологічну теорію про «російський слід» у чорногорських виборах", - заявив лідер опозиції Мілан Кнежевич.

Зазначається, що Кадиров агітував керівників мусульманських общин у Чорногорії, аби ті підтримували "Демфронт" і зміну влади у країні.

Кнежевич також звинуватив Сполучені Штати у посиленні впливу на країну і заявив, що санкції проти Росії начебто потрібні не народу Чорногорії, а лише Вашингтону.

Також повідомляється про спеціального свідка Сашу Синджелича, за свідченнями якого спеціальні служби Росії передали йому кошти для здійснення перевороту, а також дали відповідні інструкції. Російська сторона, у свою чергу, продовжує відрікатися від будь-якої відповідальності за невдалу спробу держперевороту у Чорногорії.  

Нагадаємо, 16 жовтня 2016 року, у день виборів до парламенту, чорногорська влада заарештувала групу з 20 сербів і чорногорців, частина з яких воювала на боці сепаратистів на Донбасі. Їх звинуватили у плануванні збройних нападів на державні установи.

Із Сербії також депортували громадян РФ, які готували терористичні акти в Чорногорії.

А через три дні після візиту глави Ради безпеки РФ Патрушева до Белграда, пов'язаного зі скандалом щодо прем'єра Чорногорії, неподалік будинку батьків прем'єра Сербії Александра Вучича знайшли схованку з ручними гранатами, снайперськими гвинтівками та гранатометом. 

Згодом Чорногорія відкрито звинуватила російських націоналістів у намаганні вбити їхнього прем'єра. 

На що прес-секретар президент РФ Дмитро Пєсков заявив, що Кремль не причетний до спроби вбивства прем'єр-міністра Чорногорії і перевороту в цій країні.

А 2 листопада цього року стало відомо, що Росія відмовилася видати Чорногорії громадянина цієї балканської країни Ананіє Нікича, якого на батьківщині звинувачують у спробі державного перевороту.  

Залиште свій коментар

Вибір редакції