Кадиров проти російської опозиції: експерти пояснили, що це означає для Путіна і РФ

Серйозність ситуації підтвердили і міжнародні правозахисники, і оглядачі.

До Росії повернулися часи середньовіччя, а саме опричників, коли узаконені розбійники виконували будь-які злочинні накази царя. Саме так західна преса і політичні експерти розцінили сутичку між Рамзаном Кадировим і його оточенням та політичною опозицією до Володимира Путіна. Сутичку поки що словесну, але яка може мати цілком фізичні наслідки, йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Днями голова парламенту Чечні Магомед Даудов пригрозив спустити кавказьку вівчарку Рамзана Кадирова на учасників російської політичної опозиції. Загострення сталося на тлі публічного конфлікту чеченського лідера та депутата красноярської міської ради Костянтина Сенченка.  Спочатку Кадиров у властивій різкій манері звинуватив критиків Володимира Путіна у розхитуванні Росії, а сибіряк Сенченко у відповідь назвав Кадирова ганьбою Росії.

Аж раптом депутат почав публічно вибачатися перед Кадировим. Утім, натякнув, що до нього прийшли. Не менший резонас викликало і відео блогера, з якого зняли штани, організували біг на місці, аби картинка приниження і вибачень сподобалась керівництву Чечні.  Опозиція зрозуміла, що йдеться про пряму фізичну загрозу.

"Кадиров накопичує з кожним роком серйозні силові ресурсі. У його розпорядженні є, по суті, регіональна армія – в жодному регіоні цього немає. Він цією армією хизується, він влаштовує паради на грозненському стадіоні. Це дійсно дуже добре озброєні, натреновані бійці, багато з них воювали з російською армією ще в 90-ті роки, ветерани", - каже представник російської опозиції Ілля Яшин.

Серйозність ситуації підтвердили й міжнародні правозахисні організації.

Путін не відреагував на протистояння, але вустами свого прес-секретаря Пєскова дав зрозуміти, що байдуже ставиться до розвитку ситуації. Опитані журналістами перехожі мешканці Москви або підтримали чеченське керівництво, або ж тримали язика за зубами.

"Навальный Америке дружок, а России – вражок". У Чечні затвердили список антиопозиційних гасел

Тим не менше, Чечня відгукнулася на скандал великим мітингом на підтримку Рамзана Кадирова в Грозному. Міліція республіки повідомила, що прийшло близько мільйона чеченців. Опозицію до режима Путіна знову назвали ворогами народу. Російські баталії відгукнулися і в Україні. Чеченці прийшли до стін російського посольства, навпаки, з антикадирівськими та антипутінськими гаслами. На їхню думку, слова Кадирова – це майже прямі цитати президента Росії.

Різкі випади на адресу опозиції київські росіяни пояснюють падінням російської економіки і, відповідно, політичними ризиками для Путіна.

Тим часом, політичні оглядачі намертво пов'язують долю Путіна та Кадирова, а, відповідно, Росії та Чечні.

ВідеоЗахідна преса розцінила конфлікт між Кадировим та опозицією у Росію як повернення до опричнини

"Розпад особистої унії Володимира Путіна і Рамзана Кадирова, хто б із них двох не пішов, буде означати дві речі: або нову велику війну на Північному Кавказі, або те, що Москва погодиться, що Чечня буде незалежною державою. Іншого, третього варіанту, вже не існує", - переконаний журналіст Валерій Портніков.

Світ теж відреагував на російські події, принаймні, провідна преса зарясніла скандальними статтями. "Ті, хто мав нещастя кинути виклик Кадирову - загинули", "Якщо ситуація стане напруженою, хто-небудь грізний на кшталт Кадирова може стати в пригоді", "Репресії, на користь яких виступає Кадиров, можливо, тепер здаються Путіну дедалі більш привабливим варіантом" - це лише деякі цитати світових газетярів, які передбачають, що Росія занурюється в середньовіччя і ніби відновлює криваву оприччину Івана Грозного.

Кореспондент ТСН Сергій Швець

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: