Кадиров заборонив чеченцям одружуватися з кохання

Чергове викрадення нареченої в Чечні розлютило Кадирова: він заборонив шлюби за коханням, а порушників каратиме.

Президент Чечні Рамзан Кадиров влаштував рознос своїм чиновникам у зв'язку з черговим випадком викрадання нареченої. Інцидент стався 28 грудня 2010 року в селі Гелдаген Курчалоєвському району. Між тим глава республіки ще в жовтні заборонив цей стародавній народний обряд. Тепер у республіці не будуть реєструвати шлюб без згоди батька нареченої.

Таким чином, у боротьбі з викрадачами наречених Кадиров фактично заборонив шлюби з кохання, якщо їх намагаються укласти без згоди батьків.

Згідно з оперативною інформацією, мешканка села Гелдаген була насильно відвезена з метою вступу в шлюб в результаті попередньої змови між жителями села Мусою Саламовим, наїбом Вісхановим і Ісрапілом Латіевим. "В результаті виникла сварка між родичами дівчини та нездійсненого нареченого, що вилилася в бійку", - говориться у зведенні.

Брат вкраденої дівчини виявився співробітником міліції, в результаті цей інцидент дійшов до президента республіки.

Обурений новим викраденням Кадиров скликав чиновників на нараду. У результаті імам сільській мечеті, який благословив шлюб викраденої і викрадача, позбувся духовного сану. Також позбавлений посади голова села, де сталося викрадення.

Крім того, всі кадії (духовні судді) районів "отримали суворе попередження: жоден шлюб без згоди батька дівчини не реєструвати", розповів журналістам перший заступник керівника апарату Муса Дадаєв.

Він також пояснив, що теоретично сім'ї викрадених можуть зажадати анулювати шлюб, "але ніхто так не робить", оскільки "якщо дівчина викрадена, значить, вона блудлива. Тому щоб вважатися чесною жінкою, вона сама висловлює готовність залишитися одруженою з викрадачем".

У свою чергу голова ради чеченської правозахисної організації "Коаліція" Дені Яхья заявив, що "викрадення жінок не можна назвати чеченської народною традицією". "Старійшини в усі часи були проти цього. Хоча сучасна молодь нерідко просто імітує викрадення за попередньою змовою з дівчиною, щоб обвести навколо пальця її батька", - сказав він.

Між тим, як вдалося з'ясувати журналістам, насправді "викрадена" наречена була закохана у свого викрадача, і згодна вийти за нього заміж і навіть обіцяла потай від своєї родини вийти до нього "в поле" увечері 26 грудня. Але в обумовлений час дівчині не вдалося вислизнути з дому непоміченою. Через день наречений прийшов за поясненнями і викликав улюблену для розмови. Щойно та вийшла з будинку, її схопили і відвезли.

Як стверджують джерела газети, молода засмучена лише тим, що їй не дали надіти гарне весільне плаття і влаштувати бенкет. В іншому в своєму виборі дівчина не кається.

На сьогодні вкрадена наречена стала законною дружиною викрадача, а новоспечений чоловік затриманий владою. Якщо рідня його молодої дружини не відкличе заяву, буде порушено кримінальну справу за статтею КК "викрадення людини".

Читайте також:

Кадиров заявив, що відправляє ваххабітів одразу в пекло

В Австрії Кадирова назвали одним з найстрашніших серійних вбивць

Кадиров почав масштабний наступ на бойовиків у горах Чечні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: