Кадіс - найстаріше європейське місто

Археологи стверджують, що місто Кадіс, розташоване на півдні Іспанії, є найдавнішим містом Європи, в якому постійно мешкали люди.

Кадіс
Імовірно, стіни Кадіса були зведені в VIII столітті до нашої ери. (Фото: members.virtualtourist.com)
Археологи стверджують, що місто Кадіс, розташоване на півдні Іспанії, є найдавнішим містом Європи, в якому постійно мешкають люди. Такий висновок вони зробили на підставі датування недавно відкритих стін: імовірно, вони були зведені в VIII столітті до нашої ери.

Як повідомляє газета The Independent, поряд зі стінами був знайдений фінійський глиняний посуд, що використовувався в повсякденному житті, бронзова застібка для одягу. Раніше в Кадісі знаходили залишки стародавніх поховань, які самі по собі не є доказом життя у місті. Призначення знайдених стін ще належить встановити: можливо, це були стіни будинків. Розкопки ведуться в історичному центрі міста.

Кадіс (римський Гадес) був заснований фінікійцями, яким була потрібна портова колонія для транспортування міді та інших корисних копалин з району річки Ріо Тінто. Фінікійці назвали це місто Гадір.

Античні джерела стверджували, що Гадір заснували незабаром після закінчення Троянської війни, тобто у XII-XI столітті до нашої ери. Проте матеріальних підтверджень цьому не знайдено. Саме місцезнаходження стародавнього Гадіра викликає суперечки: принаймні, ще два поселення на південному побережжі Іспанії претендують на право вважатися Гадіром - Санта-Марія-дель-Пуерто і Чіклана.

У районі останнього населеного пункту знайдені фінікійські стіни і залишки храму. Проте Хосе Марія Хенер, чия експедиція виявила залишки стін VIII століття до нашої ери, переконаний, що саме його розкопки свідчать на користь історичного ядра Гадіра на території сучасного Кадіса.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: