Калейдоскоп урядів у Єгипті: новий прийме присягу у понеділок

7 березня відбудеться церемонія присяги нового перехідного уряду Єгипту на чолі з прем'єр-міністром Ісамом Шарафом.

Ахмед Шафік
AFP
Колишній прем'єр Єгипту Ахмед Шафік
Новий перехідний уряд Єгипту у понеділок, 7 березня, прийме присягу перед головою правлячого Вищої ради збройних сил Хусейном Тантаві.

Крім того, зі своїм першим зверненням до нації виступить новий прем'єр-міністр перехідного уряду Ісам Шараф.

У неділю Шараф опублікував на своїй сторінці у мережі Facebook оновлений склад кабінету міністрів.

Найбільш помітні перестановки в уряді торкнулися міністерства закордонних і внутрішніх справ. МЗС Єгипту очолить кадровий дипломат, колишній постпред Єгипту в ООН Набіль аль-Аарабі. На цій посаді він змінить Ахмеда Абуль Гейта, який очолював міністерство з 2004 року і асоціюється у більшості єгиптян з режимом екс-президента Хосні Мубарака.

Залишить уряд і колишній глава МВС Махмуд Вагді, який прослужив на цій посаді лічені тижні і не користувався популярністю у народу. Його замінить генерал Мансур аль-Ісав, який займав високі пости у системі МВС, а також був губернатором однієї з провінцій Єгипту.

Крім того, в уряді з'явиться новий міністр юстиції - ним став Мухаммед Абдельазіз аль-Гундо. Він змінить екс-міністра Мамдух аль-Мара, який був призначений ще Мубараком.

У той же час, зі складу колишнього уряду, який працював ще за президента Мубарака, у новому залишилися міністри військової промисловості, електроенергетики та екології.

Нагадаємо, 3 березня, прем'єр Єгипту Ахмед Шафік пішов у відставку після багатоденних демонстрацій протесту єгипетської молоді, у якої він асоціювався з колишнім режимом. Свою присягу Шафік давав ще за Мубарака. Новий глава уряду, навпаки, ще до відставки Мубарака вийшов на площу Тахрір, щоб разом з революціонерами вимагати зміни режиму.

Після повалення Хосні Мубарака, владу в Єгипті здійснює Вища військова рада, до компетенції якого входить призначення і звільнення членів перехідного уряду. Як очікується, постійний уряд у країні з'явиться після виборів і референдуму про конституцію.

Читайте також:

Син Мубарака намагався вчинити самогубство

Хвиля арабських революцій докотилася до Росії

Хвиля арабських революцій охопила Європу: Хорватія вимагає відставки уряду

Франція заморозила рахунки екс-президента Єгипту Хосні Мубарака

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: