Камбоджа вважає позицію Таїланду по кордону рівною оголошенню війни

Висловлену таїландським урядом позицію щодо прикордонного конфлікту між двома країнами Камбоджа сприйняла рівнозначну оголошенню війни.

Позиція уряду Таїланду з приводу прикордонного конфлікту між двома країнами, висловлена ​​у вирішенні таїландського кабінету у вівторок, рівнозначна оголошенню війни, заявив у середу офіційний представник МЗС Камбоджі Кой Куонг.

У вівторок таїландський кабінет прийняв постанову з прикордонного конфлікту з Камбоджею, що складається з трьох пунктів: адекватних дій тайських військових у відповідь на спроби камбоджійських збройних сил захопити спірні ділянки прикордонної території, дипломатичні зусилля з врегулювання прикордонної суперечки і перегляд всіх відносин з Камбоджею.

"Камбоджа рішуче засуджує загрози і неприпустимі дії Таїланду, що намагається використовувати свої збройні сили, що перевершують камбоджійські кількісно і матеріально, для встановлення контролю над територією, яка була визнана камбоджійської рішенням Міжнародного суду в 1962 році", - заявив у середу Кой Куонг у відповідь на " військову "частину постанови таїландського кабінету міністрів.

"Ми вважаємо подібні заяви рівносильними оголошенню війни Камбоджі", - заявив представник камбоджійського МЗС.

Територіальний конфлікт між Таїландом і Камбоджею, який триває понад шістдесят років, знову загострився після визнання ЮНЕСКО давньо-кхмерського храму Преа Віхеар (Пхра Віхан) об'єктом світової спадщини. Храм, побудований в епоху кхмерської імперії Ангкор в XI столітті, знаходиться на спірній ділянці території. Рішенням Міжнародного суду він був переданий Камбоджі, в той час як навколишній його ділянку землі залишився спірним. Кордон між двома королівствами ніколи детально не демарковано.

Камбоджа не визнає спірними ділянки території, на які претендує Таїланд, і вважає їх своїми.

У лютому в районі Преа Віхеар сталася чотириденна прикордонна війна, після якої Рада безпеки ООН закликала обидві сторони до переговорів і порекомендував Індонезію, як головуючу в цьому році в Асоціації держав Південно-Східної Азії, в якості посередника.

Таїланд відмовляється вести переговори в будь-якому форматі, крім двостороннього. Камбоджа намагається привернути до конфлікту максимум уваги з боку міжнародного співтовариства.

У минулу п'ятницю боєзіткнення на таїландському-камбоджійської кордоні поновилися і продовжуються зараз на двох ділянках кордону - біля храму Преа Віхеар і в районі таїландських провінцій Сурін і Бурірам. За останніми даними в боєзіткнення загинули 13 тайських і камбоджійських військовослужбовців. Близько 30 тисяч місцевих жителів були евакуйовані вглиб країни на таїландської стороні кордону, і близько 22 тисяч - на камбоджійської.

Читайте також:

Армія Таїланду приведена в стан підвищеної боєготовності

Камбоджа і Таїланд поновили бої на кордоні

На кордоні Таїланду і Камбоджі поновилися бої за стародавній храм

ВідеоНа таїландсько-камбоджійському кордоні тривають бойові дії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: