Камерунські пірати напали на судно з україно-російським екіпажем

Камерунські пірати напали на судно з україно-російським екіпажем, пограбували та захопили у полон двох росіян. Захоплений старший механік вже побував у полоні на Arctic Sea.

Камерунські пірати здійснили напад на судно North Spirit з російсько-українським екіпажем, викравши двох росіян. Один з них нещодавно побував у піратському полоні, в складі екіпажу Arctic Sea.

Ввечері, 16 травня, камерунські пірати здійснили зухвалий напад на судно North Spirit (прапор Сент-Вінсент і Гренадіни, менеджер - грецька компанія Balthellas Chartering S.A.). Як тільки лоцмани завершили проводку North Spirit на рейд порту Дуала (найбільше місто Камеруну) і залишили теплохід, на борт піднялася група з 20 озброєних людей.

Пірати вивели з ладу все радіо- і навігаційне устаткування, розграбували каюти членів екіпажа, привласнивши всі цінності, гроші й особисті речі, і під дулами автоматів примусили двох громадян Росії – капітана Бориса Терсинцева і старшого механіка Ігоря Шумика, сісти до них у човен. Примітно, що Шумік в серпні минулого року вже побував у полоні. Він був у складі екіпажу суховантажу Arctic Sea, історія захоплення якого досі залишається туманною.

Про місцезнаходження викрадених нічого невідомо. Жодних вимог від піратів поки що не надходило.
Російська профспілка моряків, посилаючись на старшого помічника і в.о. капітана North Spirit Олександра Короля, повідомляє, що решта членів екіпажа жива і здорова й забезпечена продуктами харчування і водою, зв'язок відновлено. На борту виставлена озброєна охорона, команда чекає постановки судна до причалу.

Республіка Камерун розташована на заході Центральної Африки, на південному-заході воно омивається водами Атлантичного океану. Дуала - найбільше місто і економічна столиця Камеруну з населенням близько 1,5 млн людей.

Інтернет-видання Михайла Войтенка "Морський бюлетень" звертає увагу, що бандити в цьому районі принципово відрізняються від сомалійських піратів, вони нападають на судна з метою грабежу, і ведуть себе при цьому вкрай жорстоко. Захоплення заручників - рідкість, якщо не вважати захоплень заручників у Нігерії, але там це роблять бойовики певного політичного руху зі своїми цілями. Навіщо взяли заручників в даному випадку, поки незрозуміло.

Нагадаємо, що 12 травня сомалійські пірати захопили балкер Eleni P, серед екіпажу якого перебуває громадянин України. Уйого команді 23 людини, крім українця - громадяни Філіппін, Греції й Румунії. Із кораблем немає зв'язку, вважають, що він рухається убік Сомалі. Судно перебуває у власності грецької компанії, ішло під прапором Ліберії.

Читайте також:

Сомалійські пірати стріляли впритул по російських морпехах

Сомалійські пірати захопили ще одне судно з українцем на борту

Сомалі зажадало від Росії пояснити загибель піратів

Пірати відпустили танкер з українцями після 4-місячного полону

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: