Кампанія США в Ірані має тривати 10 років

Американський ракетно-бомбовий удар по Ірану завершиться провалом, якщо США не будуть готові здійснити тривале масоване вторгнення.

Американський ракетно-бомбовий удар по Ірану завершиться провалом, якщо США не будуть готові здійснити масоване вторгнення наземних військ для тривалої окупації всієї іранської території строком на десять і більше років, вважає відомий американський дипломат Лоуренс Вілкінсон.

Якщо ми не будемо готові до вторгнення до Ірану достатньою кількістю наземних військ, до нанесення повної поразки сотням тисяч партизан, з якими ми зіткнемося, а також до окупації країни щонайменше на 10 років або більше, найімовірнішим результатом (військового удару) буде значніший і глибший провал", - попередив колишній помічник і голова особистого апарату колишнього держсекретаря США Коліна Павела, полковник у відставці Лоуренс Вілкінсон у доповіді, представленій у середу в конгресі США.

Він розглянув два можливих сценарії ударів із застосуванням літаків, що базуються на аеродромах і авіаносцях, а також невеликих частин спецназу, закинутих на іранську територію.

У першому випадку США завдадуть обмеженого удару і подавлять іранські ППО для знищення тільки ядерних об'єктів. У другому випадку удар буде ширшим для знищення важливих елементів іранської інфраструктури, включно з "залізницями, автошляхами, аеродромами, подачею електрики, газу, системи інформації й комунікації, управління й командування тощо".

Сценарій обмеженого удару в кращому разі відкине іранську ядерну програму на рік або два, можливо, трохи більше, але радше за все він спонукатиме іранців - як це відбулося з німцями після стратегічних бомбардувань у Другій світовій війні - до цілодобових, цілеспрямованих зусиль надолужити втрачений час", - зауважує колишній помічник Павела, нагадавши, що після масованих нальотів бомбардувальної авіації союзників на німецькі міста в другій світовій війні "німецьке промислове виробництво навіть збільшилося".

Ширші удари, будучи дуже руйнівними, згуртують націю з населенням більше 70 мільйонів людей", - попередив Вілкінсон, зауваживши, що в Ірані "об’єднавчим чинником буде націоналізм і люта ненависть до Америки".

Ряди Революційної гвардії поповняться і почнеться асиметрична війна, місце, час і засоби якої обиратиме вже Іран, а не ми", - заявив дипломат, додавши, що таку "асиметричну війну" Іран вестиме "всюди, де вразливі війська США, особливо в Іраку, Катарі, Кувейті й інших точках Персидської затоки".

Вілкінсон представив доповідь у конгресі на слуханнях на тему "Регіональні та глобальні наслідки військової акції США проти Ірану".

Крім нього, сценарії та наслідки американського військового удару по Ірану на прохання членів конгресу США аналізували колишній заступник директора контртерористичного центру ЦРУ Пол Піллар, колишній голова командування бойового розвитку військ морської піхоти США генерал-лейтенант у відставці Пол Ван Рипер і ряд інших експертів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: