Канада анонсувала найбільшу за десятиліття військову присутність у Європі

Країна стане основою для багатонаціональної бойової групи НАТО в Латвії.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо анонсував найбільшу постійну військову присутність у Європі більш ніж за десять років.

"Канада відіграє велику й конструктивну роль у світі. Ми готові у відповідь підтримати НАТО найбільш ефективними у світі солдатами, моряками, льотчиками і льотчицями. Ми продовжуватимемо тісно працювати з нашими союзниками та партнерами, щоб створити більш безпечний і процвітаючий світ для усіх", - заявив Трюдо, йдеться на сайті уряду країни.

Як зазначено в повідомленні, Канада стане основою для багатонаціональної бойової групи НАТО в Латвії, ставши однією з чотирьох націй-лідерів у рамках розширення присутності Альянсу в Східній Європі.

Крім того, канадські Збройні сили нададуть один фрегат, який буде проводити оперативні завдання військово-морських сил НАТО в регіоні. Канада також направить до шести винищувачів СF-18 для проведення періодичного спостереження та організації повітряної поліцейської діяльності в Європі.

Нагадаємо, що Канада візьме на себе командування одним з чотирьох батальйонів швидкого реагування НАТО, які Альянс розмістить у Польщі та країнах Балтії. Країна готова надати командира батальйону, який розмістять у Латвії, і направити до складу контингенту кілька сотень військовослужбовців. Раніше командувати іншими трьома батальйонами погодилися військові відомства Британії, Німеччині та США. Країну, яка була б готова взяти на себе командування четвертим батальйоном, досить довго не могли знайти. Відповідні пропозиції були зроблені Італії і Франції, але ті відмовилися.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: