Канада не поступиться Росії у боротьбі за Північний полюс

Канада непогано справляється з обіцянкою про те, що нікому не вдасться її залякати у високих полярних широтах.

 Недавній інцидент з канадськими картографами, що залетіли під час досліджень далі за Північний полюс, означає, що Оттава не відступить перед натиском Росії в боротьбі за ці території.

Канадські вчені зараз готують докази того, що ці нафтогазоносні ділянки, зокрема хребет Ломоносова, є природним продовженням північноамериканського континентального шельфу.

"Це показує, що ми підемо на максимум того, на що ми можемо науково претендувати, - говорить Роберт Х'юберт, помічник директора Центру військових і стратегічних досліджень при Університеті Калгарі, - це свідчить і про те, що Канада непогано справляється з даною раніше обіцянкою про те, що нікому не вдасться її залякати у високих полярних широтах".

В березні після повідомлення про те, що Росія створює військову силу для захисту арктичної території, на яку вона претендує, міністр закордонних справ Канади Лоуренс Кеннон заявив, що Москві не вдасться силою змусити Оттаву відмовитися від суверенної канадської Арктики.

Раніше, в лютому 2009 року, після скандалу з двома російськими військовими літаками, які нібито залетіли в канадський повітряний простір, прем'єр-міністр Стівен Харпер заявляв, що Оттава "реагуватиме кожного разу, коли росіяни робитимуть такого роду посягання на суверенітет канадської Арктики".

Аерофотозйомка і картографування проводилися в березні-квітні цього року, щоб краще зрозуміти розташування донних утворень і хребтів. Це частина наукових робіт по підготовці офіційної заявки Канади на ці території, яка, як очікується, буде передана в ООН до 2013 року.

Канадські вчені переконують, що хребет Ломоносова є продовженням північноамериканського континентального шельфу.

Москва передала аналогічний документ ще в 2001 році, проте тоді її попросили зібрати більше свідчень. Втім, переконане видання, Росія навряд чи готова відмовитися від територій, на яких, після деяких оцінкам, розташоване близько чверті світових запасів нафти і газу.

За деякими оцінками, арктичне дно приховує близько 100 млн. барелів нафти і газу. За право власності на ці землі сперечаються Росія, Данія, Норвегія, США і Канада

Нещодавно британські аналітики з Jane's Review попередили, що полярна війна може стати реальністю в найближчі 12 років. І росіяни вже сприймають гонку за нафтові багатства Північного полюсу серйозно.

У найближчі вісім років Кремль має намір витратити десятки мільйонів на модернізацію Північного флоту. А Федеральне агентство РФ з атомної енергетики вже приступило до будівництва флоту плавучих АЕС для забезпечення енергією підводних бурових установок, які займуться видобуванням арктичних запасів нафти і газу.

Битва за Північний полюс може стати найхолоднішою війною. Дві третини військово-морської потужності Росії припадає на Північний флот. У його склад входять недавно модернізовані атомні підводні човни. Крім того, він оснащений новими міжконтинентальними балістичними ядерними ракетами морського базування "Булава", які розроблені так, щоб обходити ПРО США і знищувати цілі міста.

Очевидно, що Росія, з одного боку, вважає свій північний кордон вразливим, а з іншого - схоже, готова розширити його, використовуючи цю руйнівну зброю.  

Читайте також:

 Російського війська в Арктиці не буде

Росія планує розмістити війська в Арктиці, щоби зберегти ресурси

США зброєю будуть захищати свої інтереси в Арктиці

Арктиці загрожує конфлікт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: