Канада стала першою країною, яка вийшла Кіотського протоколу - всесвітньої угоди про боротьбу з кліматичними змінами.
Влада Канади оголосила про свій вихід з Кіотського протоколу – угоди, яка зобов'язує учасників боротися з викидами парникових газів.
"Кіото для Канади - це минуле. Ми скористалися нашим правом і вийшли з Кіотського протоколу", - заявив канадський міністр у справах навколишнього середовища Пітер Кент.
Він пояснив, що дія Кіотського протоколу не поширюється на двох світових лідерів з викидів парникових газів - США і Китай. "Отже, угода не працює", - зробив висновок Кент.
Заява про вихід Канади з Кіотського протоколу пролунала наступного дня після того, як учасники конференції ООН в Дурбані після тривалих дискусій домовилися про продовження терміну дії цієї угоди до 2015 року. У конференції брали участь делегати з майже 200 країн.
Раніше Канада, Японія і Росія заявляли, що не збираються підписувати нову версію протоколу. Проте Канада стала першою і поки єдиною країною, що офіційно оголосила про свій вихід з угоди.
За словами Кента, він не здивується, якщо найближчим часом про вихід з Кіотського протоколу оголосять й інші країни.
Кіотський протокол був ухвалений в грудні 1997 року в японському місті Кіото в рамках програми ООН зі збереження природи і клімату Землі.
Протокол зобов'язує держави скоротити або стабілізувати викиди парникових газів в атмосферу.
При цьому деякі країни з розвинутою промисловістю, зокрема Китай та Індія, жодних зобов'язань на себе не брали, а США Кіотський протокол підписали, але не ратифікували.
Читайте також:
Боротьбу з глобальним потеплінням продовжили на 5 років
ООН заборонив Україні торгувати квотами на парникові гази
За десять років жертвами природних катастроф стали 710 тисяч людей
Світ зупиняє боротьбу з глобальним потеплінням