Канада відмовилися приймати в'язнів Гуантанамо

17 уйгурів, що є в'язнями Гуантанамо, не хочуть приймати в жодній країні.

Влада Канади відмовилися прийняти 17 уйгурів, що містяться в американській в'язниці Гуантанамо.

Відмову Канади представник прес-служби прем'єр-міністра країни Корі Тенецкі пояснила міркуваннями безпеки і тим, що ув'язнені не є громадянами Канади.

"Канада не стане приймати жодних ув'язнених з Гуантанамо", - заявив Тенецкі, додавши при цьому, що виключенням є Омар Хадр, що має канадське громадянство.

Згідно з рішенням влади США, 17 полонених, захоплені американськими військовослужбовцями в 2001 році на території Пакистану і Афганістану, більш не вважаються бойовиками. В той же час їх видачі домагається Китай, чиїми громадянами вони є. Проте, оскільки в Китаї вони числяться в списках терористів, влада США боїться, що там до них будуть застосовані тортури.

Тому США намагаються знайти країну, яка погодиться прийняти ув'язнених. У 2006 році п'ять уйгурів, що знаходилися в Гуантанамо, було передано Албанії, але цього разу влада країни відмовилися прийняти ув'язнених через побоювання можливого дипломатичного тиску з боку Китаю.

В'язниця для міжнародних терористів, створена за часів Джорджа Буша на військовій базі Гуантанамо на Кубі, неодноразово піддавалася критиці правозахисників, за даними яких до її ув'язнених застосовувалися тортури.

Однією з передвиборних обіцянок нинішнього президента США Барака Обами було закриття в'язниці. У травні 2009 року Обама підтвердив, що в'язниця буде закрита до січня 2010 року.

Читайте також:

У тюрмі Гуантанамо в'язень наклав на себе руки

В'язень розробив відеогру про втечу з Гуантанамо

Сенат США не підтримав план закриття в’язниці Гуантанамо

Для в'язнів Гуантанамо підготували порожню тюрму в Монтані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: