Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Канада надасть притулок саудівській дівчині, яка зреклася ісламу і втекла від родичів

Алькунун майже на тиждень забарикадувалася у готельному номері у Таїланді.

Канада вирішила надати притулок дівчині із Саудівської Аравії Рахаф Мохаммед Алькунун, яка втекла з батьківщини після зречення від ісламу, і майже на тиждень забарикадувалася у готелі у столиці Таїланду, щоб її не видали родичам.

Про це заявив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, передає CBC.

"[Верховний комісар ООН у справах біженців] звернувся до Канади з проханням, щоб ми прийняли пані Алькунун як біженця, і ми прийняли прохання ООН про надання їй притулку", - сказав він журналістам у п'ятницю, 11 січня.

Керівник міграційної служби Таїланду Сурахате Хакпарк раніше того ж дня повідомив журналістам, що 18-річна Альнукун вже їде до Торонто.

"Канада надала їй притулок", - сказав він. - "Вона поїде сьогодні ввечері".

Окрім Канади, надати притулок саудівській дівчині погодилася Австралія. Агенція ООН у справах біженців подякувала обом урядам за їхню швидку відповідь і спеціально подякувала Канаді за надання притулку Алькунун і організацію її подорожі до Торонто.

Нагадаємо, нещодавно дівчина забарикадувалася в аеропорті Бангкоку і почала інтернет-кампанію з боротьби за свої права. Вона розповіла, як боїться повертатися до рідних. У Саудівській Аравії родичі застосовували до неї фізичну силу, погрожували убивством, а також тримали її в одній кімнаті протягом шести місяців через те, що вона зробила коротку зачіску. 

ВідеоЗреклась ісламу: як 18-річна мешканка Саудівської Аравії бореться за свої права

Півроку її били власні батьки лише за те, що вона постриглася без їхньої згоди. Рахаф 18 років, вона  народилась у Саудівській Аравії - країні, де жінки майже не мають прав. Кожна повинна мати чоловіка-опікуна. Без його дозволу вони не можуть працювати, подорожувати, одружуватися і навіть відкривати рахунок в банку. В країні є офіційна релігія – іслам, обрати іншу - неможливо. Рахаф завжди хотіла бути вільною і тому наважилася на відчайдушний крок.  

Зреклась ісламу: як 18-річна мешканка Саудівської Аравії бореться за свої права

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції