Канадські вчені з'ясували, наскільки ефективною є одна доза вакцини AstraZeneca проти різних штамів COVID-19

Канадські вчені з'ясували, наскільки ефективною є одна доза вакцини AstraZeneca проти різних штамів COVID-19

Associated Press

Фіксується висока ефективність вакцини проти "Бета"/"Гамма" і "Дельта" штамів коронавірусу.

Вакцина від коронавірусу Vaxzevria, розроблена компанією AstraZeneca, вже після першої дози знижує ризик смерті від наслідків COVID-19 на 82%.

Про це йдеться на сайті компанія AstraZeneca.

Зазначається, що Канадська мережа досліджень імунізації за підтримки Агентства суспільної охорони здоров'я Канади і Канадського інституту досліджень у сфері охорони здоров'я провели дослідження, результати якого показали, що одна доза Vaxzevria на 82% ефективна від госпіталізації або смерті, викликаних "Бета"/"Гамма" штамів вірусу SARS-CoV- 2.

Вакцина також показала високий рівень ефективності проти штамів "Дельта" ("індійський") і "Альфа" ("кент") зі скороченням госпіталізацій або смертей на 87% і 90% відповідно.

Ефективність Vaxzevria після однієї дози проти госпіталізації або смерті була аналогічна ефективності інших вакцин, протестованих в дослідженні. Зауважується, що часу спостереження було недостатньо, щоб повідомити про ефективність препарату після двох доз. Інші дослідження показали підвищену ефективність після зазначеної схеми з двох доз.

"Ці реальні дані показують, що вакцина Vaxzevria, разом з іншими вакцинами, використовуваними в Канаді, забезпечує високий рівень захисту від найсерйознішої форми хвороби навіть після одного уколу. Важливо, щоб ми продовжували захищати якомога більше людей у ​​всіх куточках світу, щоб випередити цей смертельний вірус", - сказала виконавча віцепрезидентка відділу досліджень і розробок в області біофармацевтики Мене Пангалос.

Загалом у дослідженні взяли участь 69 533 особи, у яких був позитивний результат на коронавірус від грудня 2020 року до травня 2021 року в Онтаріо, Канада.

Нагадаємо, експерти провели аналіз перебігу захворювання серед пацієнтів, щеплених вакцинами Pfizer і AstraZeneca в Англії. Виявилося, що дві дози вакцини від коронавірусу компаній Pfizer або AstraZeneca є майже настільки ж ефективними проти заразнішого штаму "Дельта", як і проти раніше відомої мутації "Альфа". 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація