Кандидатуру Саакашвілі не висунули

Другий з'їзд правлячої партії Грузії "Єдиний національний рух" завершився без висунення Саакашвілі кандидатом в президенти.

Юридично стати кандидатом в президенти Саакашвілі заважає те, що він ще не пішов у відставку. Джерела в оточенні голови держави повідомляють, що він піде у відставку в найближчі дні. 

На з'їзді в Палаці спорту в Тбілісі були присутні 10 тисяч делегатів, п'ять тисяч гостей, зокрема президента Польщі Лєх Качинський, дипломатичний корпус, акредитований в Грузії, а також діячів грузинської культури.

"Сьогодні перед Грузією стоїть момент істини, вирішальний момент перед багатовіковою історією нашої країни і її майбутнім. Ми сьогодні ухвалюємо головне рішення - повернутися нам в європейський будинок і отримати шанс стати сучасною сильною країною, чи ні?", - сказав президент Грузії Михайло Саакашвілі, виступаючи на з'їзді як лідер партії.

Він говорив про досягнення країни за останні чотири роки, а серед головних досягнень Саакашвілі відзначив зростання економіки, боротьбу з корупцією, бюрократією, організованою злочинністю, реформу освітньої системи і будівництво сильної армії.

Саакашвілі пообіцяв відновити юрисдикцію Тбілісі над Абхазією і Північною Осетією. "Моє життя втрачає сенс, якщо ми не зможемо відновити територіальну цілісність і інтегруватися в євроатлантичні структури. Для цього нам потрібна підтримка населення Грузії 5 січня на виборах", - сказав Саакашвілі.

"5 січня ми відкриємо дорогу до Абхазії, як ми це зробили в Чолокі в Аджарії, або ми назавжди її закриємо", - підкреслив президент Грузії.

Він звернувся до своїх політичних опонентів і закликав їх забути всі існуючі образи. Саакашвілі сказав, що протягує їм руку і пропонує разом "робити разом працювати заради світлого майбутнього країни".

Спікер парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе закликала громадян країни до консолідації і збереження єдності.

"Або країна піде по шляху консолідації народу, демократії і возз'єднання, або країна піде по іншому шляху, і тоді ми матимемо тяжкі наслідки", - сказала Бурджанадзе на з'їзді.

За словами спікера, Грузії потрібний спокійний розвиток, а не революції і потрясіння. "Чотири роки тому ми не хотіли революції, ми хотіли еволюції. Але у нас відібрали право вибору. Ми і зараз проти революції. Ми виступаємо за еволюцію шляхом вільних виборів", - підкреслила вона.

Дострокові президентські вибори в Грузії Саакашвілі призначив на 5 січня 2008 року. Про участь в них вже заявили десять грузинських політиків і бізнесменів. Серед них президент Михайло Саакашвілі, що діє, який не раз згадував про свій другий президентський термін.

Окрім Саакашвілі про бажання брати участь у виборах заявили кандидат від об'єднаної опозиції Лєван Гачечіладзе, лідер Лейбористської партії Шалва Нателашвілі, бізнесмен Бадрі Патаркацишвілі, лідер Партії зелених Грузії Гіоргій Гачечіладзе.


У президентську гонку готові включитися лідер партії "Нові праві" Давид Гамкрелідзе, лідер політичного руху "Імеді" Ірина Сарішвілі, колишній заступник прем'єр-міністра Грузії в 1994-1995 роках Автанділ Маргіані, лідер "Партії майбутнього" Гія Маїсашвілі та колишній командувач внутрішніми військами МВС Грузії Гіоргій Шервашидзе.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: