Капітан американського судна самостійно втік з піратського полону

Капітан Maersk Alabama стрибнув за борт піратської шлюпки і вплав дістався до спецназівців США, які знаходилися неподалік. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Американський капітан, захоплений піратами Сомалі, зміг самостійно звільнитися з полону і дістатися вплав до військових моряків США.

За даними телекомпанії CNN, 55-річний капітан контейнеровоза Maersk Alabama Річард Філліпс зробив другу спробу втечі, стрибнувши за борт рятувальної шлюпки, в якій його утримували четверо морських розбійників.

Капітан вплав дістався до американських військово-морських спецназівців, що знаходилися неподалік. Кораблі ВМС США в останні дні патрулювали район дрейфу шлюпки.

В ході цієї акції троє з чотирьох піратів, які утримували Філіпса, були вбиті. Ще один взятий під варту.

Фахівці Міністерства юстиції США зараз вивчають факти, щоб вирішити, чи порушувати кримінальну справу в США. У свою чергу представник ФБР Джон Міллер пояснив, що "це більше кримінальний, ніж військовий випадок".

Сам капітан не поранений. Його вже допитали співробітники Федерального бюро розслідувань США, які займаються розслідуванням ситуації із захопленням судна. Сім'ю капітана повідомили про його звільнення.

Президент США Барак Обама заявив, що мужність капітана американського судна Maersk Alabama Річарда Філліпса "є прикладом для всіх американців".

У операції по звільненню капітана американського контейнеровоза взяв участь спецназ ВМС США - підрозділ "Морські котики".

Нагадаємо, контейнеровоз Maersk Alabama з вантажем гуманітарної допомоги під командуванням Філіпса був захоплений морськими піратами 8 квітня. Команді незабаром, вдалося знов узяти судно під свій контроль.

Філіпс сам запропонував піратам узяти його в заручники в обмін на звільнення судна і 19-тьох членів екіпажу. Пірати і Філіпс покинули судно на рятувальній шлюпці, в якій, залишившись без палива, вони дрейфували декілька днів в Індійському океані.

11 квітня американський контейнеровоз прибув в кенійський порт Момбаса.

У ніч з 9 на 10 квітня Філіпс зробив першу спробу втекти, однак пірати швидко знайшли втікача і повернули його в човен.

Читайте також:

США збираються повністю знищити бази сомалійських піратів

Американські моряки відбили у піратів свій контейнеровоз

Пірати захопили американців, які працюють на Пентагон

Ще два українці опинилися у полоні сомалійських піратів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: