Капітан російського судна розповів, чому не рятував людей з "Булгарії"

Капітан одного із суден, що проходили повз затонулий теплохід "Булгарія" і не допомогли рятувати пасажирів та екіпаж з води, розповів про причини такого вчинку.

Капітан судна, що проходило повз затонулий теплохід "Булгарія" і не допомогло рятувати людей з води, пояснив свої дії тим, що з "Булгарії" не було сигналу про порятунок, самого теплохода не було на горизонті, а на рятувальних плотах не було видно людей.

Два судна, що пройшли повз "Булгарію" і не допомогли у порятунку пасажирів - це суховантаж "Арбат" і буксир "Дунайський-66", який тягнув дві баржі з вантажем, встановили журналісти.

Після того, як міністр транспорту пригрозив їх капітанам суворим покаранням, а Слідчий комітет РФ завів кримінальну справу, з'ясувалося, яким чином командир буксиру "Дунайський-66" пояснив свою поведінку під час аварії корабля. За його словами, розгортати або відчіплювати баржі було б занадто довго, і він за згодою із капітаном теплохода "Арабелла", який ішов на допомогу "Булгарії", не став нічого робити.

КАТАСТРОФА ТЕПЛОХОДА НА ВОЛЗІ: БІЛЬШЕ СОТНІ ЖЕРТВ ТА ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ

Капітан буксира написав рапорт, в якому він стверджує, що готовий був прийти на допомогу, просто це не знадобилося.

"Судно дійсно проходило пункт Сюкеєво в 14:30 за московським часом з вантажним потягом з двох навантажених барж. У 500-600 метрах від ходу судна було видно плотики. Людей на поверхні води видно не було", - пише у рапорті капітан буксира.

Назустріч рухався теплохід "Арабелла", якому до місця аварії залишалося не більше 15 хвилин. Теплоходу "Дунайський-66" для розформування вантажного складу і підходу до місця знаходження рятувальних плотів треба було більше однієї години.

Теплохід "Булгарія" сигналів лиха не подавав, на поверхні не виднівся.

Капітан теплохода "Дунайський-66" зупинив теплохід і запросив капітана теплохода "Арабелла" про подальші дії. Капітан "Арабелли", який очолив рятувальну операцію, від допомоги теплохода "Дунайський-66" відмовився. Причина відмови: тривалий час підходу теплохода "Дунайський-66" до місця знаходження плотів.

У компанії "Основа - будівельні ресурси", якій належить буксир "Дунайський-66" зазначили, що з борту "Дунайського" не було видно місця аварії "Булгарії". Звичайно, матроси бачили рятувальні плоти, але без людей, і не могли оцінити масштаб лиха, тому "Дунайський" і проплив мимо.

Розгортатися разом з баржами буксиру не мало сенсу, наголосили в компанії. Таким чином, вина команди "Дунайського" може бути під сумнівом.

Нагадаємо, двопалубний дизель-електрохід "Булгарія", побудований в 1955 році в Чехословаччині, затонув 10 липня під час грози на Куйбишевському водосховищі в трьох кілометрах від берега. Круїзний теплохід пішов на дно буквально за три хвилини.

На борту судна, за різними даними, перебували від 192 до 209 осіб, врятувати вдалося лише 79.

Обставини катастрофи з'ясовуються. За словами свідків, судно вийшло з порту з креном на правий борт, а перевернути його могло бічний хвилею.

Слідство вважає технічну несправність головною версією НП. Крім того, пасажирів на теплоході було більше, ніж належить.

За кількістю жертв ця катастрофа стала найбільшою в історії російського пасажирського флоту за останні чверть століття.

Все про катастрофу "Булгарії" читайте тут.

Читайте також:

Знайдені тіла 100 загиблих у катастрофі теплохода на Волзі

Названо основні версії катастрофи теплохода "Булгарія"

Капітан судна, що врятувало людей з "Булгарії", розповів подробиці

Серед загиблих пасажирів теплоходу "Булгарія" українців немає

ВідеоПошукова операція на місці затонулого судна "Булгарія"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: