Капітан судна, що врятувало людей з "Булгарії", розповів подробиці

Головний рятівник пасажирів та членів екіпажу затонулого теплохода "Булгарія" розповів про обставини катастрофи і про те, як діставали людей з води. 

Капітан судна "Арабелла" Роман Лізалін, завдяки якому вдалося врятувати 76 людей із затонулого на Волзі теплохода "Булгарія", розповів про обставини катастрофи і про те, як людей рятували з води.

Теплохід "Арабелла" йшов слідом за "Булгарією". Він прийняв на борт 76 людей (53 пасажири і 23 члени команди) і доставив їх до Казані. Усього врятувалися 79 людей: трьох витягли з води інші судна і сили МНС.

"Ми вчасно спустили човни на воду. Члени екіпажу діяли чудово, все робили чітко. Усі розуміли, що відлік часу йде на секунди. Нам активно допомагали туристи, які відпочивали у нас на борту. Байдужим не був жоден! Стан людей був жахливий. Єдине, що вдалося дізнатися від врятованих членів екіпажу "Булгарії", що судно спочатку було перекинуто сильним поривом вітру через уже наявного крену на правий борт. Так це чи ні, з'ясовуватимуть слідчі" - розповів капітан Лізалін.

КАТАСТРОФА ТЕПЛОХОДА НА ВОЛЗІ: БІЛЬШЕ СОТНІ ЖЕРТВ ТА ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ

Одна з пасажирок "Арабелли", котра взяла активну участь у порятунку людей з "Булгарії", доповнила слова капітана.

"Екіпаж нашого корабля зреагував моментально! Терміново на воду було спущено 4 рятувальні шлюпки, а також моторний човен. Капітан корабля здогадався причепити шлюпки до моторці, так вони швидше пересувалися. Якби шлюпки управлялися веслярами, врятувати вдалося б менше людей! Шлюпки зробили по акваторії кілька кіл. вмілому керівництву, витримці і професіоналізму нашого капітана і членів команди люди зобов'язані своїм порятунком!", - повідомила пасажирка.

Як з'ясувалося відразу після трагедії на Волзі, два інших судна пройшли повз. За свідченням врятованих, в те, що відбувається, вважали за краще не втручатися капітани вантажного судна та баржі.

"Ми підтверджуємо, це факт, що два судна опинилися поблизу місця трагедії і пройшли повз, їх назви та прізвища капітанів встановлені", - повідомив прем'єр-міністр Татарстану Ільдар Халіков.

При цьому назви та імена судів він називати відмовився "в інтересах слідства та з етичних міркувань". Він також звернув увагу, що в ситуації з цими двома судам все було не так однозначно.

"Ми поки не говоримо про факти надання або ненадання ними допомоги, це - прерогатива спеціальної комісії. Там є цілий ряд обставин, які потрібно враховувати", - наголосив Халіков.

Так, за його словами, саме з одного з цих судів надійшла інформація в МНС про катастрофу.

Голова Мінтрансу Росії Ігор Левітін раніше зазначив, що дії капітанів, які кинули людей в біді, не мають виправдання. Міністр пообіцяв їм "найсуворіше покарання".

"Причини, що вони нібито не могли підійти, змінити курс і так далі, в цій ситуації не працюють. Ми уживемо усіх необхідних заходів на законодавчому рівні, щоб з цими капітанами вчинити дуже суворо", - заявив Левітін.

Все про катастрофу "Булгарії" читайте тут.

Читайте також:

Серед загиблих пасажирів теплоходу "Булгарія" українців немає

Теплохід "Булгарія" потонув за три хвилини

Із затонулої "Булгарії" почали підіймати тіла дітей

Капітан теплоходу "Булгарія", рятуючи пасажирів, загинув разом з сім’єю

ВідеоПошукова операція на місці затонулого судна "Булгарія"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: