Капітан теплоходу "Булгарія", рятуючи пасажирів, загинув разом з сім’єю

Як розповідають врятовані члени екіпажу теплохода, капітан всіма силами намагався запобігти катастрофі.

В Татарстані (РФ) водолази знайшли і підняли з води тіла капітана затонулого теплохода "Булгарія" Олександра Островського та його дружини. Він до останнього намагався врятувати пасажирів з тонучого судна.

Як повідомив представник оперативного штабу в селищі Куйбишевський Затон, цієї ночі водолази проводили розвідку на основній палубі і в трюмі теплохода. Тіла знайшли на нижній палубі, повідомляє Life News.

КАТАСТРОФА ТЕПЛОХОДА НА ВОЛЗІ: БІЛЬШЕ СОТНІ ЖЕРТВ ТА ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ

Водночас прем'єр Татарстану повідомив, що тіло Островського було знайдене в капітанській рубці, виявлено і тіло його дружини, а тіла двох його дітей поки не знайшли.

"Поки ще встановлюється, як капітан корабля у момент аварії судна опинився на нижній палубі, можливо, що він керував евакуацією пасажирів", - повідомив представник рятувального центру МНС Татарстану. На нижній палубі затонулого лайнера знаходились бари і ресторани. За однією з версій, Островський особисто відправився туди, щоб допомогти вибратися людям з водної пастки.

Капітан всіма силами намагався запобігти катастрофі, розповів врятований електромеханік теплохода 20-річний Василь Байрашев. За його словами, Островський до останнього моменту шукав можливість повернути судно на вітер: тоді крен був би на лівий борт, і теплохід перестало б заливати.

Якби це вдалося зробити, судно залишилося б на плаву. "І ми б встигли вжити всі заходи для порятунку. Але, фактично, це вже було неможливо", - сказав Байрашев.

На заклики рятуватися капітан не реагував, зазначив моряк, який вижив. Проте прем'єр-міністр Татарстану Ільдар Халіков повідомив інші дані. "Тіло капітана знайдене в капітанській рубці, упізнання поки не було, але з великою часткою вірогідності - це він. Тіло дружини також знайдене, тіла його двох дітей - ні", - сказав він.

Капітан не хотів вирушати в плавання, передчуваючи біду, але потім його якось змусили це зробити, розповіла Тетяна Комарова, провідник теплохода "Булгарія".

"Двигун відмовив головний, коли ми вже йшли у Болгури. Ми йшли на одному двигуні, мені про це сказала команда, капітан взагалі відмовлявся виходити з людьми розмовляти, а команда відмовлялася виходити в рейс. Потім, не знаю від кого, було прийнято рішення, що все-таки ми виходимо", - повідомила жінка.

Нагадаємо, двопалубний дизель-електрохід "Булгарія" затонув у неділю під час шторму в Куйбишевському водосховищі на території Татарстану в трьох кілометрах від берега. Туристичне судно прямувало з міста Болгар в Казань.

З 208 осіб, що знаходилися на борту, вдалося врятувати 79. За останніми даними, водолази підняли з дна тіла вже 71 загиблого під час аварії.

Читайте також:

Теплохід "Булгарія" потонув за три хвилини

Із затонулої "Булгарії" почали підіймати тіла дітей

Квитки на "Булгарію", яка затонула на Волзі, були продані незаконно

Радист "Булгарії": подати сигнал SOS було неможливо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: