Караджич має намір і далі бойкотувати судовий процес

Караджич відмовився від послуг адвоката і заявив, що захищатиме себе самостійно. Судовий процес може тривати від двох до трьох років.

Колишній лідер боснійських сербів Радован Караджич має намір проігнорувати перенесене на 27 жовтня засідання Міжнародного трибуналу по колишній Югославії (МТКЮ) у Гаазі.

Про це 26 жовтня заявив його адвокат.

Розгляд справи Радована Караджича почався вранці в понеділок, 26 жовтня. Однак через 15 хвилин судді прийняли рішення перенести засідання на наступний день через неявку підсудного і оголосили, що слухання продовжаться 27 жовтня.

При цьому корейський суддя МТКЮ О-Гон Квон звинуватив Караджича в перешкоджанні правосуддю.

Представники звинувачення поки не прокоментували звістку про небажання колишнього лідера боснійських сербів з'являтися на процесі і 27 жовтня. У суду, проте, є можливість доставити обвинувачуваного в геноциді політика на слухання проти його волі.

Радован Караджич, 13 років ховався від міжнародного правосуддя, був затриманий у липні 2008 року в Белграді.

Він звинувачується у військових злочинах під час війни в Боснії і Герцеговині в 1992-1995 роках, серед яких геноцид 8 тисяч боснійських мусульман у місті Сребреніца в липні 1995 року. Всього звинувачення Караджичу складається з 11 пунктів.

Раніше Караджич відмовився від послуг адвоката і заявив, що захищатиме себе самостійно. За оцінками представників Гаазького трибуналу, судовий процес може тривати від двох до трьох років.

Караджич - один з найбільш високопоставлених представників, який повинен постати перед Гаазьким трибуналом з моменту його створення в 1993 році.

За 16 років трибунал висунув звинувачення проти 161 людини. Серед них - глави держав, прем'єр-міністри, начальники генштабів і багато інших лідерів різних сторін конфлікту в колишній Югославії. Більше 60 з них були засуджені.

Після арешту Караджича на волі залишилися ще двоє людей, видачі яких вимагає Гаазький трибунал - це командувач армією боснійських сербів Ратко Младич і лідер сербських повстанців в Хорватії Горан Хаджич.

Читайте також:

Караджич бойкотував початок процесу в Гаазі

У Гаазі розпочинається суд над Караджичем

Караджич вимагає скасувати звинувачувальний висновок проти нього

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: