Караджич поклав відповідальність за війну в Боснії на місцевих мусульман

Лідер боснійських сербів, котрого судить міжнародний трибунал військові злочини та геноцид, вважає, що війну розпочав лідер мусульман в регіонів Алія Ізетбеговіч.

Колишній президент Республіки Сербської Боснії і Герцеговини Радован Караджич, звинувачений у військових злочинах, під час виступу в Міжнародному трибуналі по колишній Югославії у Гаазі поклав відповідальність за загострення конфлікту на колишнього лідера боснійських мусульман Алію Ізетбеговіча.

Процес над колишнім лідером боснійських сербів, обвинуваченим Міжнародним трибуналом у військових злочинах проти боснійських мусульман і хорватів, поновився в 1 березня в Гаазі після чотиримісячної перерви.

Судове засідання почалося зі вступного слова підсудного. На початку виступу Караджич заявив, що "він буде захищати свій народ і його праведну святу мету".

Він поклав відповідальність за ескалацію конфлікту в Боснії та Герцеговині, що входила до 1992 року до складу Югославії, на колишнього лідера боснійських мусульман Алію Ізетбеговіча, який очолював Партію демократичних дій.

Караджич відзначив, що Ізетбеговіч пішов на організацію референдуму про незалежність Боснії та Герцеговині весною 1992 року, "знаючи, що це призведе до війни".

За словами виступаючого, боснійські серби створили свою республіку виходячи з крайньої необхідності. "РС була створена з необхідності і дуже болісно, коли вже не можна було утримати Югославії", - сказав він. До цього Караджич додав, що боснійські серби були готові погодитися на незалежність Боснії та Герцеговини, якщо б їм там була забезпечена своя територіальна одиниця.

За словами Караджича, до війни в Боснії і Герцеговині призвела "змова ядра Партії демократичної дії, яка вела військову політику на користь мусульман і на шкоду християнському більшості, тобто (боснійським) сербам і хорватам". "Цілями ядра ПДР були панування фундаменталізму й Ісламська держава, створена незаконним відділенням (від Югославії)", - сказав підсудний.

Караджич заявив також, що НАТО намагалася ліквідувати його.

Він продемонстрував запис розмови колишнього головного обвинувача Карли дель Понте з незнайомими людьми, в ході якого вона повідомляє, що має інформацію про те, що існує угода між американським посланцем Річардом Холбруком і Караджичем про захист останнього від кримінального переслідування з боку Міжнародного трибуналу по колишній Югославії.

Караджич раніше неодноразово заявляв, що Холбрук надав йому гарантії недоторканності у разі відходу з політичної сцени, однак влада США заперечує подібні домовленості.

Два пункти звинувачень проти 64-річного Радована Караджича стосуються геноциду мусульман у боснійському місті Сребреніца в 1995 році, де було вбито понад сім тисяч хлопчиків і чоловіків-мусульман.

Ще дев'ять пунктів пов'язані з вбивством, вимагання, переслідуванням боснійських і хорватських політичних діячів і представників інтелектуальної та бізнес-еліти та їх насильницькою депортацією, а також з бомбардуванням Сараєво, під час якого загинули 12 тисяч мирних жителів.

За твердженням прокурорів, Караджич організував кампанію з етнічної чистки, спрямованої проти мусульман і хорватів в східній Боснії з метою створити етнічно чисте сербське держава.

Караджич, який перебував у розшуку 13 років, був арештований в липні 2008 року в Белграді.

Читайте також:

У Гаазі поновився суд над Караджичем

Гаазький трибунал дозволив Караджичу оскаржити призначення йому адвоката

Караджич: зброю боснійським мусульманам постачали миротворці ООН

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: