Караджич: зброю боснійським мусульманам постачали миротворці ООН

Екс-лідер боснійських сербів Радован Караджич звинуватив ООН у затягуванні війни на Балканах 1992-1995 років.

Колишній лідер боснійських сербів Радован Караджич звинуватив миротворців ООН у затягуванні війни на Балканах в 1990-ті роки.

На попередніх слуханнях Гаагського трибуналу у справах колишньої Югославії Караджич заявив, що миротворці та працівники гуманітарних організацій постачали зброю боснійським мусульманам в обхід заборони ООН.

Караджив зажадав, щоб Німеччина, Франція, Хорватія і Іран надали суду секретні документи, які, за його словами, допоможуть його захисту.

У документах, за твердженням Караджича, міститься інформацію про контрабанду зброї боснійським мусульманам і про те, що позиція цих країн щодо боснійських сербів була узгодженою.

Німеччина і Франція заявили, що деякі з документів не існують. Розкриття інших поставить під загрозу національну безпеку.

Представники Німеччини, Франції, Хорватії і Ірану виступлять перед трибуналом з поясненнями, чому вони заперечують проти передачі документів, яких вимагає Караджич.

64-річного екс-лідера боснійських сербів Радована Караджича звинувачують в геноциді несербського населення Боснії та Герцеговини, військових злочинах і злочинах проти людства, скоєних під час боснійської війни 1992-1995 років. Караджичу загрожує довічне ув'язнення. За оцінками представників Гаазького трибуналу, судовий процес може тривати від двох до трьох років.

Читайте також:

Гаазький трибунал дозволив Караджичу оскаржити призначення йому адвоката

Сербія звернеться до Міжнародного суду ООН з позовом проти Хорватії

Суд над Караджичем відклали до березня 2010 року

Караджич вперше з'явився на судовому слуханні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: