Караджич звинуватив Німеччину в приховуванні злочинів НАТО

Радован Караджич, якого судить за злочини проти людства Гаазький трибунал, вважає, що німецький уряд приховував злочини НАТО під час боснійської війни.

Колишній президент Республіки Сербської Радован Караджич звинуватив німецький уряд у приховуванні документів, які підтверджують, що НАТО під час боснійської війни здійснювало незаконні операції з продажу зброї.

За його версією, в період з 1992 по 1995 роки НАТО озброювало боснійських мусульман проти сербів, порушуючи тим самим ембарго, накладене ООН.

Караджич, якого судять в Гаазі, написав листа в німецьке посольство в Нідерландах, закликавши отримати від уряду цю інформацію. Посол Томас Лойфер, проте, заявив Міжнародному трибуналу по колишній Югославії, що в Німеччині немає документів, про які говорить Караджич.

Підсудний намагається довести, що боснійським сербам доводилося захищатися, якщо мусульман підтримувало НАТО. За його даними, секретні документи вказують на постачання зброї з Великобританії та Франції.

Як заявив Караджич, раніше про можливе існування таких паперів публічно говорив колишній міністр пошти і зв'язку Німеччини Християн Шварц-Шиллінг.

Раджована Караджича судять за 11 пунктами обвинувачення, зокрема - за геноцид і злочини проти людства. Так, його звинувачують в організації так званої різанини в Сребрениці - масового вбивства восьми тисяч боснійських мусульман у 1995 році. У 1996-2008 роках Караджич переховувався, поки не був спійманий. Суд над ним почався в 2009 році.

Читайте також:

Двом боснійським сербам дали довічний термін за геноцид

Караджич вперше з'явився на судовому слуханні

Родичі Младіча попросять визнати його померлим

У Гаазі розпочався допит свідків у справі Караджича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: