Карантин на різдвяні свята, лікування коктейлем з антитіл та перегони трьох вакцин: як Європа бореться з COVID-19

Карантин на різдвяні свята, лікування коктейлем з антитіл та перегони трьох вакцин: як Європа бореться з COVID-19

Фото: Associated Press

Власні докладні плани вакцинації мають уже дві країни Європи — Німеччина та Іспанія.

Кількість занедужалих на коронавірус у світі наближається до 60 мільйонів. Франція та Британія говорять про можливість послаблення карантину на різдвяні свята, а ось Німеччина, навпаки, готова обмеження посилювати.

Про це йдеться 23 листопада в сюжеті ТСН.19:30

У Британії випробовують нове експериментальне лікування коктейлем з антитіл. Ці ліки розробили для людей з ослабленою імунною системою, утім, давати їх планують і медичним працівникам.

Карен — перша людина на планеті, яка його отримала. Жінка працює медсестрою у відділенні інтенсивної терапії. Розробники сподіваються, що щеплення дасть їй рік імунітету від COVID-19. Поки що лікування випробують на тисячі людей у Британії і ще на чотирьох тисячах у світі.

Ще одна суміш антитіл екстрено отримала ліцензію і в Сполучених Штатах. Нею лікували президента Дональда Трампа, і той запевняв, що вона йому дуже допомогла. Дозвіл на препарат дали попри те, що виготовлений він із використанням клітин, вилучених з ембріонів після аборту — саме цю технологію Трамп і його адміністрація уже кілька років намагаються заборонити.

США, де нині кожен п'ятий з інфікованих на планеті, готуються і до масової вакцинації. Компанії Pfizer Inc та BioNTech чекають на ліцензію для спільної вакцини. Комісія, що ухвалюватиме рішення, збереться 10 грудня. За добу після цього, якщо вакцину схвалять, готуються щеплювати американців.

Власні докладні плани вакцинації мають уже дві країни Європи. Німці можуть розпочати щеплення ще до нового року, а іспанці - на його початку. Берлін наразі не планує послаблювати карантин, готуючи громадян до того, що його подовжать і в грудні. А от Франція та Британія можуть на початку зими обмеження послабити, в очікуванні різдвяних свят.

Водночас випробування ще однієї вакцини — спільної розробки швейцарсько-британської компанії AstraZeneca і Оксфордського університету показали хороший результат. Її ефективність перевищує 70% — це менше, ніж в інших фармакологічних лідерів. Однак, цю вакцину легше зберігати й перевозити, тож вона може неабияк допомогти зупинити коронавірус, якщо отримає ліцензію.

Зазначимо, що другою компанією, яка повідомила про вражаючі попередні результати великого випробування вакцини став американський фармацевтичний гігант Moderna. Ранні результати випробувань показали, що вакцина ефективна на 94,5%. До кінця 2020 року компанія має намір виробити 20 млн доз, "мала частина" від цього обсягу з'явиться до кінця грудня в країнах Європи.

Франція та Британія говорять про можливість послаблення карантину на різдвяні свята

Франція та Британія говорять про можливість послаблення карантину на різдвяні свята

Повʼязані теми:

Наступна публікація