Кардиналу через сексуальний скандал не дали очолити месу у Вашингтоні

До цього богослужіння кардинал і Ватикан готувалися три роки, тому знайти заміну було складно, але жертви сексуальних домагань католицьких священиків домоглися свого.

Колумбійський кардинал Даріо Кастрійон Ойос був усунений від вчинення на цьому тижні святкового богослужіння у Вашингтоні через протести з боку жертв сексуальних домагань католицьких священиків.

Служба, яку він повинен був очолити в столиці США, була приурочена до п'ятих роковин інтронізації Папи Римського Бенедикта XVI.

Жертви домагань звернулися до церковного священноначальства зі скаргою, вимагаючи усунути католицького ієрарха від проведення служби на тій підставі, що він висловлював схвалення французькому єпископові, не став доносити на священика-педофіла.

Раніше Папа Римський Бенедикт XVI пообіцяв розібратися у скандалі з сексуальними домаганнями з боку священиків. Однак які саме дії він збирається зробити, щоб розібратися у скандалі, понтифік не уточнив.

Звертаючись напередодні з традиційною промовою до присутніх на площі Святого Петра у Римі, Папа лише розповів про свій візит на Мальту, де він зустрівся з жертвами домагань.

Тим часом підготовка до суботньої святкової месі у базиліці Непорочного Зачаття у Вашингтоні йшла три роки.

Організатори богослужіння заявили, що провели консультації з кардиналом Ойосом, який повинен був очолити службу, і домовилися знайти йому заміну, щоб "допомогти зберегти урочистість, шанобливість і красу служби".

Рішення усунути колумбійського кардинала від участі в месі було ухвалене після того, як відразу кілька місцевих священиків відмовилися приходити на службу, яку буде вести Даріо Ойос.

У минулий вівторок правозахисники офіційно звернулися до архієпископа Вашингтона з проханням знайти кардиналу заміну, тому що його участь у службі послужить "неправильним сигналом".

Минулого тижня Ватикан підтвердив, що в 2001 році кардинал Ойос написав лист з висловленням подяки французькому єпископові за те, що той захищав священика, який роком раніше потрапив до в'язниці за звинуваченням у педофілії.

На той момент Даріо Ойос очолював у Ватикані Конгрегацію у справах духівництва, що відповідає за призначення католицьких священиків з усього світу.

Читайте також:

Папа Римський приховував випадки педофілії в церкві

Колишні учасники Віденського хору заявили про розтління викладачами

Папа Римський допоможе священикам-педофілам покаятися

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: