Карта поширення ВІЛ в Європі: вірус переносять туристи

Основними "експортерами" ВІЛ в Європі є Греція, Іспанія, Португалія і Сербія.

Карта поширення ВІЛ
BBC
Карта поширення ВІЛ в Європі
Вчені склали карту поширення вірусу імунодефіциту людини в межах Європи. Основними переносниками ВІЛ виявилися туристи, як їздять відпочивати за кордон та заражаються під час відпустки.

Проаналізувавши дані про ВІЛ-інфікованих з 17 європейських країн, міжнародна команда дослідників відстежила основні шляхи розповсюдження вірусу на континенті.

Згідно з картою, опублікованою в журналі Retrovirology, основними "експортерами" ВІЛ є Греція, Іспанія, Португалія і Сербія, оскільки саме туди їздять відпочивати багато європейців. Крім того, через ці країни в'їжджає найбільша кількість іммігрантів.

"Ймовірно, популярні у туристів напрями - такі як Греція, Іспанія або Португалія - є місцями розповсюдження вірусу, оскільки відпочиваючі заражаються під час відпустки", - стверджує керівник дослідження, професор Афінського університету Дімітріос Параскевіс.

У випадку з Сербією, швидше за все, йдеться про велику кількість емігрантів з цієї країни, які роз'їжджаються по Європі та переносять вірус.

"Розповсюдження ВІЛ в Польщі багато в чому пов'язане з внутрішньовенним вживанням наркотиків - наркомани складають майже половину ВІЛ-інфікованих ", - пояснює Параскевіс.

Великобританія є як "експортером", так і "імпортером" вірусу. Це ж стосується Ізраїлю, Нідерландів, Норвегії, Швейцарії і Швеції.

Тоді як Австрія, Бельгія, Німеччина, Данія і Люксембург в основному тільки приймають інфікованих з інших країн.

Для складання карти учені відстежували переміщення найпоширенішого в Європі штаму вірусу, відомого як ВІЛ-1, підтип В.

Детально вивчивши генетичні характеристики різних зразків вірусу, їм вдалося відстежити його еволюцію і, таким чином, відновити послідовні ланцюжки зараження.

Науковці радять туристам обов'язково брати з собою презервативи, проте не потрібно забувати, що існує небезпека зараження вірусом і в своїй країні

Як заявив представник британського доброчинного фонду, що займається проблемами СНІДу, Роуен Харві, "ВІЛ неможливо стримати в рамках державних кордонів, це глобальна епідемія, і напевно існують якісь основні шляхи розповсюдження вірусу між країнами".

Експерти наголошують, що серед мігрантів і туристів має проводитися обов'язкова профілактика. Саме ці групи є, з одного боку, основним джерелом вірусу, а з іншої - його головними потенційними жертвами.

Читайте також:

На грип A/H1N1 захворіли більше 10 тисяч людей

В Україні презентували "живі бібліотеки" про СНІД

Учасницю "Євробачення" ув'язнять, бо вона заразила коханця СНІДом

Огляд смертельних епідемій останніх років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: