Карзай перемагає на виборах президента Афганістану

Його головний опонент доктор Абдулла Абдулла набрав 1 миллион 558 тысяч 591 голос (28,1%).

Чинний президент Афганістану Хамід Карзай лідирує на виборах глави держави, набравши 54,27% голосів після підрахунку 92,82% бюлетенів, повідомив на прес-конференції в Кабулі у суботу секретар Центрвиборчкому країни Дауд Неджафі. За Карзая проголосований 3 миллиона 9 тысяч 559 осіб (54,27%).

Його головний опонент доктор Абдулла Абдулла набрав 1 миллион 558 тысяч 591 голос (28,1%).

Той, хто йде на третьому місці Рамазан Башардуст, зібрав 511 тисяч 441 голос (9,2%).

За що йде четвертим Ашрафа Гані Ахмадзая віддали голоси 149 тисяч 720 виборців (2,7%).

Вибори президента і депутатів провінційних рад Афганістану відбулися 20 серпня.

За словами секретаря ЦВК, всього на сьогодні було пораховано 5,8 мільйона бюлетенів, з них визнано недійсними 171 тисячі 372. Ще 83 тисячі 579 голосів були подані за кандидатів у президенти, які зняли свої кандидатури з голосування незадовго до виборів.

За словами Неджафі, сьогодні передбачалося оголосити результати підрахунку 95% бюлетенів, однак за вказівкою незалежної комісії за претензіями та скаргами підсумки голосування визнані недійсними на 83 виборчих дільницях в провінціях Кандагар, Пактіка і Газні. Всього недійсними визнали 29 тисяч 14 бюлетенів з цих дільниць.

Як повідомив секретар ЦВК, в даний час перевіряються підсумки голосування з 600 виборчих дільниць, "урни для голосування з цих ділянок розташовані в карантині".

На наступній прес-конференції Неджафі має намір оголосити остаточні результати підрахунку голосів - на 100% виборчих дільниць.

Проте ім'я нового президента Афганістану буде оголошено тільки після того, як комісія з претензіями та скаргами, що діє незалежно від Центрвиборчкому, доведе до кінця розслідування по тим виборчим центрам та дільницях, де були відзначені фальсифікації і підтасування.

Найбільше скарг, за даними працівників цієї комісії, надійшло від представників доктора Абдулли Абдулли.

Якщо не станеться дива, то у Хаміда Карзая через кілька днів з'являться всі шанси знову очолити Ісламської Республіки, ситуація з безпекою в якої в останні місяці почала різко погіршуватися. Бойовики руху "Талібан" і опозиційною уряду "Ісламської партії Афганістану" Гульбеддіна Хекматіара крім традиційно неспокійних південних і східних регіонів перенесли свою підривну діяльність також і на колись спокійні північні провінції.

Новому президенту Афганістану у майбутню п'ятирічку крім суто військових належить вирішити дуже багато економічних завдань: понад 80% населення Ісламської Республіки, точної кількості якого ніхто не знає (за оцінками ООН, близько 26 мільйонів), неграмотно, 80% народу живе в злиднях, 20% з цієї кількості - взагалі без яких би то не було засобів до існування.

Проте в даний час місцеві спостерігачі побоюються того, що в охопленій "розбрат" країні можуть початися стихійні виступи на підтримку доктора Абдулли Абдулли, який сам закликає своїх прихильників до спокою і стриманості від неконституційних методів прояви невдоволення результатами виборів.

Читайте також:

Афганістан вислав американських охоронців через п'яні оргії

Зброя в Афганістан потраплятиме через територію України

Пакистан почав зачистку бойовиків на стратегічному шляху в Афганістан

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: