Кастро: Ассанж морально поставив США на коліна

Для лідера кубинців до цього часу залишається невідомою мотивація Ассанжа, проте "відомо, що морально він поставив імперію на коліна".

Лідер кубинської революції Фідель Кастро заявив, що засновник сайту WikiLeaks Джуліан Ассанж зміг "морально поставити на коліна" США.

В опублікованій 15 грудня, статті під заголовком "Імперія на лаві підсудних", він зазначив, що Ассанж довів, що Вашингтону може бути кинутий виклик.

"Ассанж - людина, яку ще кілька місяців тому знали у всьому світі лише дуже небагато - довів, що наймогутнішій імперії, яка коли-небудь існувала, може бути кинутий виклик", - пише Кастро.

За його словами, на сьогодні залишається невідомою мотивація Ассанжа, проте "відомо, що морально він поставив імперію (США) на коліна".

Крім того, Кастро піддав різкій критиці низку ЗМІ, які використовують документи WikiLeaks для нападок на "революційні" країни.

"Відомо, що Ассанж передав значний обсяг кореспонденції п'яти великим транснаціональним компаніям, що працюють у сфері інформації, які зараз володіють монополією на багато новин. Деякі з цих компаній є виключно продажними, реакційними і профашистськими, - такі, як іспанська група PRISA (що видає газету Pais) і німецька Spiegel", - пише Кастро.

Він зазначив, що ці компанії використовують документи WikiLeaks для нападок на "найбільш революційні країни".

Свою статтю Кастро закінчує словами про те, що "ідеї можуть бути більш могутніми, ніж ядерна зброя".

Нагадаємо, Ассанж був арештований в Лондоні 7 грудня. Його підозрюють у згвалтуванні. 14 грудня Ассанжа випустили під заставу. Суд відбудеться 11 січня.

Прихильники WikiLeaks вважають, що справжньою причиною арешту стало прагнення урядів ряду держав припинити публікацію цією організацією секретної листування держдепартаменту США, яка викликала гнів американський влади.

У той же час ряд американських політиків закликали стратити Ассанжа і порівняли його з Усамою бен Ладеном.

Відзначимо також, що читачі американського журналу Time вибрали засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа людиною року. Він посів перше місце за підсумками онлайн-голосування. Читачам Time пропонувалося вибрати найвпливовішу людину 2010 року. Кандидатура Ассанджа отримала 382 020 голосів.

Читайте також:

Ассанжа визнали рок-зіркою року в Італії

Американці назвали Ассанжа людиною року

Секс-файли Wikileaks

WikiLeaks розколовся, соратники Ассанжа "повстали" проти культу особи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: