Кастро назвав бен Ладена агентом ЦРУ

Фідель Кастро заявив, що "терорист номер один" є агентом ЦРУ. Докази цього нібито є в секретних  документах, опублікованих Wikileaks.

Фідель Кастро_6
AFP
Кастро вважає бен Ладена агентом ЦРУ
Кубинський лідер Фідель Кастро назвав главу терористичної мережі "Аль-Каєда" Осаму бен Ладена агентом ЦРУ.

За словами Кастро, бін Ладен був найнятий американськими спецслужбами і привертав до себе увагу кожного разу, коли президентові Джорджу Бушу-молодшому потрібно було "нагнати страху і виступити з урочистою промовою". "Бен Ладен ніколи не залишав Буша без підтримки. Він був просто підлеглим", - висловив свою гіпотезу кубинський революціонер.

Кастро також відзначив, що його версію підтверджують і військові документи, опубліковані на сайті Wikileaks. "Ці витоки інформації переконливо доводять, що він був агентом ЦРУ" - заявив Фідель, не уточнивши, які саме деталі в документах вказують на причетність бен Ладена до американських спецслужб.

Кубинський лідер за останні місяці зробив низку заяв провокаційного характеру. Наприклад, він запевняв, що фінальна частина чемпіонату світу з футболу в ПАР буде перервана через світову війну. Коли мундіаль закінчився, а війна так і не почалася, Кастро вибачився за свій неточний прогноз.

Осама бен Ладен вважається главою міжнародної терористичної мережі "Аль-Каїда" і головним відповідальним за теракти в Нью-Йорку і Вашингтоні 11 вересня 2001 року. Операція по затриманню "терориста номер один" проводилася американськими військами в Афганістані в кінці 2001-го, але закінчилася невдачею.

Після цього, за офіційними даними, спецслужби втратили слід глави "Аль-Каїди", який покинув свій афганський притулок в печерах Тора-Бора і перебрався в один з важкодоступних гірських районів Пакистану.

Втім, в липні 2010 року в секретних військових документах, опублікованих сайтом Wikileaks, була виявлена інформація про те, що в 2006 році американським спецслужбам було відомо приблизне місцезнаходження "терориста номер один". Крім того, з документів випливало, що лідер "Аль-Каїди" мав безпосереднє відношення до низки терористичних операцій проти коаліційних сил на території Афганістану.

Читайте також:

Чавес і Кастро обговорили ризик початку світової ядерної війни

Фіделю Кастро виповнилося 84 роки

Фідель Кастро: те, що Обаму ще не вбили – це просто везіння

Фідель Кастро вперше за 4 роки виступив у парламенті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: