Каталонські сепаратисти вкотре спалили монарха

В Іспанії сепаратисти знову спалили фотографії монарха. Цього разу палало близько 50 зображень ні в чому не винного глави держави.

Іспанський монарх Хуан Карлос І
news.yahoo.com
Монарх Хуан Карлос І дратує каталонських сепаратистів, оскільки символізує іспанську державність
Молоді каталонські сепаратисти провели в ніч на неділю акцію на підтримку свого однодумця, притягнутого до суду за спалювання фотографії іспанського монарха, і цього разу спалили більше п'ятдесяти зображень глави держави, повідомив представник іспанської поліції.

"Близько 300 прихильників незалежності Каталонії зібралися на площі Plaсa del Vi в місті Жирона на підтримку молодого сепаратиста Жауме Роуре, який 14 вересня під час демонстрації протесту проти візиту короля в це місто спалив портрет монарха," - сказав поліцейський.

За його словами, "учасники останньої маніфестації вигукували гасла: "У каталонців немає Короля!" і "Репресії нас не зупинять!", а потім спалили близько 50 фотографій глави держави".

"Місцева каталонська поліція не намагалася перешкоджати діям маніфестантів," - відзначив співрозмовник РІА Новости.

Жауме Роуре, якого після допиту у слідчого було відпущено на свободу до суду, загрожує тюремного ув’язнення строком від восьми місяців до двох років за " образу короля".

В Іспанії - конституційна монархія, і король Хуан Карлос I із династії іспанських Борбонів, хоча і є главою держави, виконує чисто представницькі функції. Законодавча влада належить парламенту - Генеральним кортесам, а виконавча - уряду.

"Проте у каталонських сепаратистів монарх викликає роздратування як символ іспанської державності," - пояснив представник поліції.

Каталонія, розташована на північному сході Іспанії, є найрозвиненішою в промисловому сенсі автономною областю Іспанії. В даний час нею управляє коаліційний уряд, до складу якого входять сепаратисти з Партії лівих республіканців, що виступають під антимонархічними гаслами за незалежність Каталонії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: