Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Каталонським сепаратистам допомагає армія тролів, яка фінансується російським урядом – ЗМІ

Діяльністю російських IT-фахівців зацікавилися іспанські правоохоронці.

Армія російських тролів допомагала розкручувати референдум у Каталонії у соціальних мережах. Цими тролями керує голова "Антиглобалістського руху Росії", який фінансується Кремлем.

Про це пише іспанська газета El Mundo.

За даними журналістів, російські антиглобалісти підтримують сепаратистів по всьому світі, але особливо їх цікавлять сепаратисти на Заході. У Росії вони подібною діяльністю не займаються, оскільки за це існує кримінальна відповідальність. Втім, голова "Антиглобалістського руху Росії" Олександр Іонов запевняє, що в Росії просто немає сепаратистських рухів.

Олександр Іонов, голова Антиглобалістського руху Росії
El Mundo
Олександр Іонов каже, що особисто підтримує каталонських сепаратистів і знайомий з деякими їхніми лідерами.

El Mundo пише, що іспанські правоохоронці наразі розслідують, чи не допомагали російські антиглобалісти каталонцям у тому, "щоб клонувати сайти референдуму та створювати боти для поширення повідомлень в соцмережах таких фігур і організацій, як Ассанж, Сноуден, RT або WikiLeaks".

За інформацією видання, бюджет організації Іонова складає десятки тисяч доларів. Гроші йдуть з урядових програм Кремля на підтримку "патріотичних та військових" проектів, і цього не приховує сам Іонов.

ВідеоГолова Каталонії планує оголосити незалежність регіону до кінця тижня

Нагадаємо, 1 жовтня в Каталонії відбувся референдум щодо незалежності Каталонії, який не визнала центральна влада Іспанії. Згідно з обробленими результатами, близько 90% каталонців проголосували на референдумі за відокремлення.

Поліція вирішила "заспокоїти" незгодних з офіційним Мадридом гумовими кулями та кийками. ЗМІ повідомили, що 294 особи постраждали в Барселоні, 355 осіб в передмістях міста, 46 поранених в центральній частині Каталонії, 27 осіб - в Таррагоні, 249 - в Жироні, 111 - у Льєйді, 55 осіб - в регіоні Террес-де-Лебре.

Король Іспанії Філіпп VI у своєму зверненні до іспанців назвав референдум у Каталонії незаконним і звинуватив регіональну владу у тому, що вона проводила голосування поза законом і демократією і прагне «порушити єдність Іспанії».

Голова регіонального уряду Карлес Пучдемон зі свого боку заявив, що Каталонія проголосить незалежність від Іспанії упродовж декількох днів. За його словами, каталонський уряд зробить це «наприкінці цього тижня або на початку наступного». 

Фотогалерея В Іспанії півмільйона демонстрантів вимагали незалежності для Каталонії (8 фото)

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції