Після катастрофи "Булгарії" в Росії посилять вимоги Кримінального кодексу

Держдума Росії за ініціативою президента планує відкоригувати статті Кримінального кодексу, які стосуються порушення правил експлуатації транспорту.

Катастрофа теплохода "Булгарія", яка призвела до загибелі більше сотні людей, може обернутися посиленням відповідальності за деякими статтями Кримінального кодексу Росії.

Напередодні президент РФ Дмитро Мєдвєдєв на зустрічі з лідерами парламентських партій запропонував відкоригувати статті Кримінального кодексу, які стосуються порушення правил експлуатації транспорту, що "ставлять під загрозу життя людей".

Можуть бути скориговані статті КК РФ 263 (порушення правил безпеки руху та експлуатації залізничного, повітряного або водного транспорту), 266 (недоброякісний ремонт транспортних засобів та випуск їх в експлуатацію з технічними несправностями) і 270 (ненадання капітаном судна допомоги потерпілим).

За першими двома максимальні терміни зараз становлять до семи років, за третьою - до трьох років. У Держдумі не виключають, що терміни за цими статтями можуть збільшитися вдвічі.

За словами першого заступника голови профільного комітету із законодавства Володимира Груздєва, відповідальність може бути прив'язана до кількості загиблих - саме за таким принципом зараз застосовується покарання при ДТП.

"У цьому сенсі планка може підвищитися до 15 років, термін може збільшуватися залежно від кількості загиблих", - зазначив Груздєв.

Жалоба за жертвами затонулого теплохода Булгарія в Росії_4
AFP
Катастрофа "Булгарії" призвела до загибелі більше сотні людей
Нагадаємо, двопалубний теплохід "Булгарія", побудований в 1955 році у Чехословаччині, затонув 10 липня на Куйбишевському водосховищі на території Татарстану в 3 км від берега.

Теплохід здійснював дводенний круїз за маршрутом Казань-Болгар-Казань.

На момент катастрофи на борту судна знаходилися 208 осіб. Врятувати вдалося 79 людей. Уже підняті тіла 100 загиблих.

Згідно з розповідями очевидців, в момент затоплення судна неподалік від місця трагедії перебували два великі судна "Арбат" і "Дунайський-66", однак жоден з них не допоміг людям, які йшли на дно. Наразі щодо капітанів цих кораблів порушено кримінальні справи.

Обставини катастрофи з'ясовуються. За словами свідків, судно вийшло з порту з креном на правий борт, а перевернути його могло бічний хвилею.

Більше про катастрофу на Волзі читайте тут

Читайте також:

Очевидець катастрофи на Волзі: теплохід тонув під музику, люди борсалися в мазуті

Названо основні версії катастрофи теплохода "Булгарія"

Теплохід "Булгарія" вже тонув чотири роки тому в тому ж місці

Власник "Булгарії" переклав провину за загибель людей на екіпаж

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: