Катастрофа літака МАУ. Іран офіційно запропонував Україні, США та іншим долучитися до розслідування

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Держави відправляють своїх експертів до Тегерану.

Голова Національного управління авіації  Ірану Алі Абідзаде заявив про те, що до процесу розслідування катастрофи літака МАУ під Тегераном запрошені долучитися представники США, України та інших країн.

У тексті попередніх результатів розслідування йдеться, що група розслідування нещасних випадків, відповідно до стандартів, викладених у додатку 13 до Чиказької конвенції, запропонувала всім державам, які є бенефіціарами цього документа, представити своїх представників та призначити свою команду фахівців. Вказані групи, за словами Абідзаде, відправляють свої літаки до Ірану для виконання обов’язків. Зокрема, літак з українською пошуково-рятувальною групою прилетів до Тегерана вночі 9 січня.

У документі, на який вказує голова управління авіації  Ірану, йдеться, що у розслідуванні авіакатастроф беруть участь держава, де сталась катастрофа (Іран), державу, де зареєстроване судно, державу-оператора судна (Україна), а також державу-розробника і державу-виробника судна (США).

Абідзаде додав, що одразу після катастрофи іранська сторона відправила повідомлення про трагедію до України та США, а також проінформували Швецію і Канаду, чиї  громадяни перебували на борту.

Окрім цього, він розкритикував публікації у ЗМІ з приводу того, що Іран не передаватиме чорні скриньки літака МАУ іншим країнам і, зокрема, компанії Boeing зі США, яка створила вказаний літак. Він заявив про помилку репортера і додав, що пояснював юридичну процедуру розслідування. 

Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс "Тегеран-Київ". На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Усі 9 членів екіпажу, а також 2 пасажири були громадянами України. РНБО опублікував список загиблих. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім, двоє людей так і не сіли на борт літака.

авіакатастрофа в Ірані, інфографіка
ТСН.ua

МЗС України спочатку повідомило, що до падіння літака призвели технічні проблеми з двигуном, а версія теракту наразі не розглядається. Потім там змінили інформацію і заявили, що версії наразі все ще встановлюються. Літак впав майже одразу після зльоту з аеропорту імені Імама Хомейні.

Офіс генпрокурора вже розпочав розслідування катастрофи - справа розглядається за ч. 3 статті 276 Кримінального кодексу (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей). На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану.

ТСН.ua зібрав головне про аварію та стежить за подіями в текстовій онлайн-трансляції.

Плейлист 36 відео Падіння літака МАУ під Тегераном. Головне

Вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс "Тегеран-Київ".

Падіння літака МАУ під Тегераном. Головне

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції