Катастрофа Ту-154: Росія опублікує розшифровку всіх розмов диспетчерів

У відповідь на заяви Варшави про те, що в катастрофі під Смоленськом винні російські диспетчери, МАК опублікує усі записи переговорів.

Міждержавний авіаційний комітет Росії пообіцяв опублікувати записи всіх розмов і переговорів диспетчерів напередодні катастрофи Ту-154 під Смоленськом, в якій загинув президент Польщі Лех Качинський.

Відповідну заяву МАК оприлюднив після того, як Польща представила свою версію розслідування авіакатастрофи: у Варшаві вважають, що провина лежить на російських диспетчерах, які "діяли під великим тиском і припустилися багатьох помилок".

Тепер МАК опублікує записи відкритого магнітофона, записи телефонних розмов, записи радіопереговорів.

"Під час складання транскрипції технічна комісія МАК користувалася електронною копією записів, ідентичною до тієї, яка була передана польській стороні на її прохання. Звертаю увагу, що у ході робіт технічної комісії польські фахівці мали можливість працювати в офісі МАК з робочими версіями виписки переговорів", - повідомив голова технічної комісії МАК Олексій Морозов.

Раніше комітет завершив розслідування Смоленської катастрофи і у звіті назвав безпосередньою причиною трагедії рішення екіпажа не йти на запасний аеродром, також відзначивши недоліки у підготовці льотчиків і те, що в їхній кабіні перебував п'яний головком ВПС Польщі Анджей Бласік.

Проте польська комісія заявила, що на російських авіадиспетчерів тиснули з Москви, вони не попередили пілотів, що Ту-154 був нижче, ніж мав бути за курсом, і не говорили про погодні погодні умови і запасний аеродром.

Глава МВС Польщі Єжи Міллер представив відеореконструкцію подій перед катастрофою: нібито посадка на смоленському аеродромі першого польського літака Як-40 відбувалася без дозволу від диспетчера, і на реконструкції, коли пілотові вдається посадити літак, чутні слова диспетчера: "Молодець". Польська сторона стверджувала також, що диспетчери не дали вчасно команду "горизонт" для російського Іл-76.

Польський Ту-154 розбився під час заходу на посадку на аеродром "Смоленськ-Північний" 10 квітня 2010 року. Усі 96 людей, які були на борту, загинули. Серед них – президент Польщі Лех Качинський з дружиною, військова та політична еліта країни. Делегація прямувала до Катині для участі у жалобних заходах.

Читайте також:

Польща оприлюднила докази провини російських диспетчерів у загибелі Ту-154

Сім'я Качинського звинуватила Москву в організації авіакатастрофи під Смоленськом

Загибель Качинського: у кабіні пілотів був п'яний главком ВПС Польщі

Польські ЗМІ: росіяни підклали до труни Качинського чужу руку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: