Катастрофічна декада. Через людей останнє десятиріччя стало найспекотнішим в історії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Зміни клімату мають антропогенний характер.

Нинішня декада стала найспекотнішою за весь час спостережень на планеті. Середньорічна температура 2019 була на 1,1 градуса більшою, ніж за доіндустріальної епохи.

Про це повідомили в NASA.

Наголошується, що зміни клімату мають антропогенний характер, тобто спричинені людьми. Найголовніший чинник зміни клімату - викиди парникових газів.

Підвищення температури в атмосфері і океані сприяє тому, що тануть Гренландія і Антарктида, а кількість природніх лих зростає - на Землі дедалі частіше страждають від аномальної спеки, лісових пожеж та інтенсивних опадів.

Зазначимо, 2019 рік був одним з найспекотніших – середні глобальні температури стали другими найбільшими за всю історію спостережень. Така звістка не є раптовою на тлі повідомлень про рекордні рівні танення льодовиків та концентрації вуглекислого газу у атмосфері. 2019 року температурні рекорди зустрічалися по всій планеті. У більшості регіонів було тепліше за середні показники, а в Арктиці, Європі, Південній Африці підвищення було дуже значним.

Рекордно теплий 2019 інфографіка
ТСН.ua

Рекордсменом все ще залишається 2016. Втім тоді на клімат впливав потужний Ель-Ніньйо, який створює передумови для високих глобальних температур. Хоча це не завадило липню 2019-го побити рекорд цього року. Тоді у багатьох куточках світу було зафіксовано різноманітні погодні аномалії та природні катаклізми.

Зазначимо, останнім часом інформаційний простір сповнений різноманітними апокаліптичними передбаченнями щодо майбутнього людства та згубних наслідків кліматичних змін – починаючи від того, що їжі стане замало, до неминучого затоплення міст унаслідок збільшення рівня моря та повалення людської цивілізації. Що не так з більшістю прогнозів про зміни клімату та які з них правдиві - читайте у матеріалі ТСН.ua.

Відео Подарунок природи чи кліматична небезпека: незвично тепла зима панує в Україні

На всій території України синоптики фіксують теплу і безвітряну погоду. Подекуди вона сягає навіть 15 градусів. Комусь тепла зима до вподоби, а хтось визнає, що потепління небезпечне. То коли українцям чекати на сніг і морози - ТСН розкаже.  

Подарунок природи чи кліматична небезпека: незвично тепла зима панує в Україні

Залиште свій коментар

Вибір редакції