ЄС пропонує допомогу Німеччині, Франції, Нідерландам, Бельгії і Люксембургу.
У Німеччині десятки людей оголосили зниклими безвісти, 42 людини загинуло. Завалилося кілька будинків. Людей намагаються рятувати гелікоптерами та військовою технікою. У Бельгії вода затопила вулиці і дороги. Евакуюють людей і в Нідерландах.
Про наслідки природної катастрофи - у матеріалі ТСН.16:45.
Знесені і зруйновані водою будинки, затоплені вулиці. Село Шульд з населенням у близько 700 людей виглядає як з фільму катастрофи. За звичайної погоди місцеву річку можна було перейти вбрід. Та після сильних дощів вона вийшли з берегів і потужні водяні потоки зруйнували шість будинків. Десятки людей вважають зниклими безвісти. Їх просто не можуть знайти, не працює телефонний зв'язок. Тільки в цьому селі вже нарахували 18 загиблих.
У місті Золінген пенсіонер потонув у затопленому підвалі власного будинку, коли власноруч вирішив відкачати воду. Рятувальники попереджають – ситуація небезпечна для життя. Людей просять не виходити на вулиці і підніматися на вищі поверхи будинків.
Звук сирен розривав нічну тишу у Вупперталі. Жителів затоплених будівель намагаються вивозити на човнах і гелікоптерах. Рятувальникам допомагають сотні військових. Люди старшого віку порівнюють те, що сталося, - із війною.
Майже 200 тисяч осель залишилися без електрики, подекуди немає питної води і телефонного зв'язку. Цю природну катастрофу в Німеччині назвали історичною. Канцлерка країни Ангела Меркель, що саме перебуває з візитом у Вашингтоні, висловлює співчуття родичам загиблих і зниклих безвісти і дякує рятувальникам. Місцева влада обіцяє швидку небюрократичну фінансову допомогу.
Заливає і Нідерланди. Неподалік Маастрихта без електрики залишилися сотні будинків. Просто серед ночі через ризик повені негайно евакуйовували мешканців хоспісу та будинку престарілих. Нічна евакуація була і у мешканців бельгійського Молінгена. Там підтопило 140 будинків. Вода повністю зайняла перші поверхи.
Потужні зливи спричинили повені і в північно-східних районах Франції. Європейський союз пропонує допомогу Німеччині, Франції, Нідерландам, Бельгії і Люксембургу. За прогнозами синоптиків зливи посунуть на інші регіони. Залишається сподіватися, що дощі вже будуть не такими сильними. На відбудову зруйнованих районів підуть роки.
Щонайменше троє людей загинули внаслідок паводків на північному сході Туреччини. Доля ще трьох - невідома. Найбільшого удару стихія завдала по провінції Різе, де вирощують чаї. Там дощі спровокували ще й зсуви ґрунту. Під землею опинилися кілька будинків, з-під уламків одного із них рятувальники витягли тіло 75-річної жінки. Й тепер із собаками перевіряють, чи немає більше жертв під завалами. Через паводки кілька селищ залишилися без доріг та світла.
Нагадаємо, кілька країн Європи постраждали від буревіїв та злив. У центральній Німеччині шторми призвели до масштабних повеней, а рятувальникам довелося визволяти кількох людей із затопленого підземного паркінгу.