Католики і протестанти святкують Великдень

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Християни західного обряду відзначають велике свято.

Римо-католицька церква та більша частина протестантів, котрі живуть за григоріанським календарем, цієї неділі відзначають свято Воскресіння Христового. До Риму ще напередодні з’їхалися тисячі людей з усього світу, аби отримати благословення Папи Франциска, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Італійці ж після святкової меси зазвичай сідають за стіл. Вони не святять паскИ і не христосаються яйцями, але мають власні делікатесні наїдки. Синьйора Кристіана дістає з холодильника те, чим пригощатиме гостей – традиційно на Великдень за обіднім столом збираєтсья вся родина, а трапезу починають із молитви. Святковий хліб чимось нагадує паску, але він випечений у формі голуба і називається коломба. "Голуб – це символ миру, тому коломба. Всередині є мигдаль, а ще вона може бути з шоколадом. Ми не печемо її самі, купуємо в магазині", - зізнається господар.

ВідеоХристияни західного обряду готуються до Великодня

У християн західного обряду до Великодня лишаються лічені години. До Рима вже з’їхалися католики зі всього світу, щоби завтра почути благословення від Папи Римського.  

Християни західного обряду готуються до Великодня

На столі ще буде лазанья та фрітата – запечене яйце з тунцем та шинкою, на саме свято ще візьмуться пекти м’ясо ягняти. "Ягнятина означає жертву Ісуса Христа, бо Ісус безневинно помер на хресті, так само, як і ягня, яке є також невинним", - пояснюють італійці. Лише на Великдень у цій країні продають кораліну – її подають із незвичною піцою з різних сирів. Назву страва одержала через наявність великих шматків сала.

Однак не їжа головне на свято – родина в повному складі відвідує месу. Отець Томаж говорить, що цей день має стати шляхом до відновлення насамперед себе. "Великдень – це своєрідне відновлення, переосмислення всього, що відбувається в нашому житті. Ми повинні вийти з депресії, це звільнення та шлях до нового життя. Саме долаючи важкі моменти з вірою, ми щоразу воскресаємо", - каже він.

Напередодні тисячі вірян зібралися на площі біля стін Колізею. У місті посилені заходи безпеки, прилеглі вулиці перекриті, прочани проходять кілька кордонів перевірки. Площа заповнюється ще за кілька годин до початку молебню Страсної п’ятниці. Папу Римського Франциска зустрічають оплесками, всі разом віряни переживають останні хвилини життя Ісуса. Ярусами Колізею вони несуть хрест та символічно роблять 14 зупинок. 

Цьогоріч католики моляться, зокрема, про жертв торгівлі людьми, сексуального рабства, принижених жінок та мігрантів. "Господи Ісусе, допоможи нам побачити в твоєму хресті всі хрести світу. Хрест усіх людей, які прагнуть хліба і любові; хрест людей – самотніх і покинутих; хрест народу, який прагне справедливості і миру; хрест мігрантів – перед якими зачиняють двері через страх та політичний розрахунок; хрест людства, що блукає в пітьмі невизначеності", - перелічив прохання понтифік.

Марі та Марек приїхали з Польщі з чотирьма дітьми – для їхньої родини надзвичайно важливо переживати цей день разом із людьми зі всього світу. "Ми тут об’єднані. Ми разом молимося за людей, які потребують допомоги. Це шлях Ісуса, який помер за нас; ми молимося з ним і дякуємо за те, що він робить для нас", - кажуть паломники. Віряни католицької церкви зберуться в неділю на площі біля базиліки святого Петра у Ватикані, щоб почути благословення від Папи Римського, яке він традиційного проголошує з балкончика базиліки.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції