Катування у "секретній в’язниці" та двоє загиблих: активісти заявляють про нові переслідування геїв у Чечні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Влада, як і раніше, відхрещується від усіх звинувачень.

Унаслідок нової хвилі переслідувань чоловіків і жінок у Чечні за підозрою в гомосексуальності затримали близько 40 осіб – двоє з них загинули.

Про це повідомив глава організації "Російська ЛГБТ-мережа" Ігор Кочетков, передає Independet.

Стверджується, що нові переслідування почалися наприкінці грудня 2018 року. Тоді затримали адміністратора однієї з ЛГБТ-груп у "ВКонтакте", де спілкувалися люди з республік Північного Кавказу.

Внаслідок цього у руках влади опинилася велика база контактів та імен учасників спільноти. Після цього було затримано близько 40 людей.

Як повідомляється, більшість арештованих доправили до сумнозвісного міста Аргун, де розташована так звана секретна в'язниця, про яку розповідали жертви попередніх переслідувань. Там затриманих катували, змушували підписувати порожні бланки для свідчень і погрожували сфабрикованими кримінальними справами.

За словами Кочеткова, відтоді декого відпустили до сімей, але лише для очікування подальшого покарання.

Серед затриманих є як чоловіки, так і жінки. "Принаймні двоє затриманих померли в результаті тортур", - повідомив правозахисник.

"Це стало можливим лише завдяки режиму Кадирова і його політики очищення чеченської крові, від того, що він вважає шкідливими елементами", - каже Кочетков. Також він зазначає: "Але велика відповідальність лежить на плечах Москви. Вона не змогла належно розслідувати злочини 2017 року, а будь-які дозволені розслідування були формальними і мали на меті приховати сліди".

І хоча правозахисники звернулись до гомосексуальних чоловіків і жінок Чечні із закликом залишити регіон, мало хто наважується на це. Вони паралізовані "ніби кролики перед удавом", сказала Independet Катерина Сокирянська, директорка Центру аналізу та запобігання конфліктам.

Представники ЛГБТ-спільноти у Чечні стикаються і з ризиком так званих убивств честі з боку власних родичів, і з тим, що їхня втеча може мати погані наслідки для їхньої сім’ї, тому обирають нести цю відповідальність самотужки.

Разом з цим, відомі випадки зловживання чеченською владою списками розшукуваних Інтерполом людей – осіб, що залишили регіон, звинувачують у підтримці ісламських терористів.

Своєю чергою прес-секретар глави Чечні Рамзана Кадирова Альва Карімов вже відреагував на цю інформацію, назвавши її "абсолютною брехнею, в якій немає ані частки правди, жодного відсотка дійсності".

За його словами, ніяких затримань "за ознаками сексуальної орієнтації в зазначені періоди в Чеченській республіці не було і не могло бути", передає Интерфакс.

ВідеоВашингтон занепокоєний катуванням гомосексуалістів у Чечні

Нагадаємо, у квітні 2017 "Нова газета" опублікувала розслідування про те, що в Чечні розгорнуто кампанію насильства і переслідувань людей нетрадиційної сексуальної орієнтації. Згодом у ЗМІ з’явилася інформація, що затриманих у Чечні геїв поміщають у секретну в'язницю в Аргуні. Пізніше цю інформацію підтвердили і міжнародні правозахисні організації. Реагуючи на це, Канада організувала програму переселення чеченських геїв, яку певний час тримала у секреті.

Залиште свій коментар

Вибір редакції