Кайдани, побиття та ґвалтування: у Нігерії за місяць звільнили тисячу людей з "ісламських" шкіл-катівень

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Традиційні релігійні школи погано регулюються в країні, що призводить до звірячих зловживань.

У Нігерії тисячі учнів поїхали до шкіл вчити Коран, а натомість зіштовхнулися з побиттям, кайданами та гуртожитками, схожими на в’язниці.

Про це пише Washington Post.

Погано регульовані ісламські школи в Нігерії опинилися під пильною увагою після того, як правоохоронці здійснили рейд на чотири з них лише за останній місяць, звільнивши близько тисячі дітей і дорослих з "нелюдських умов".

Останній рейд стався 19 жовтня. Тоді правоохоронці звільнили майже 147 учнів із нібито ісламської школи на півночі країни. За три дні до цього було звільнено майже 500 полонених з іншої "школи", яка позиціонувала себе як місце реабілітації для юнаків та хлопчиків з поведінковими проблемами.

Жертв знайшли прикутими до стін, зі слідами ударів. Вони потерпали від голодувань та жили у переповнених кімнатах, заявили чиновники. Дехто з них повідомив про сексуальне насильство. Окрім цього, 12 жовтня поліція звільнила 67 чоловіків та хлопців із подібного закладу.

А 27 вересня влада виявила 500 чоловіків та хлопців, які жили в "будинку катувань" - як це назвали в поліції. Після цього в регіоні і розпочалася хвиля перевірок.

Водночас посилився суспільний тиск на президента Мохаммаду Бухарі – від нього вимагають посилити нагляд за цими традиційними школами, відомими як алмаджири. Сьогодні у таких закладах навчаються мільйони дітей на півночі країни, де переважає мусульманське населення.

Вчителі у таких школах мають сприяти дисципліні та смиренності. Деякі батьки платять за такі школи, аби їхні діти здобували освіту і вчили Коран. Інші сподіваються, що релігійні школи зможуть допомогти юнаками з наркоманією та психічними захворюваннями.

Втім недостатній контроль призивів до зловживань у деяких закладах. Як зазначається, запит на таку релігійну освіту також зріс в країні через те, що батьки часто не можуть дозволити собі платити за початкову школу та шукають "гідної" альтернативи.

Нагадаємо, у вересні 2014 року за одну ніч у Мексиці зникли 43 студенти. Вони збиралися взяти участь у протесті у місті Ігуала, проте дорогою до нього їх затримала поліція. Більше активістів ніхто не бачив. Що сталося зі студентами – достеменно невідомо. Первинне розслідування не дало жодних результатів, а у справі не було обвинувачено жодної людини. 

Однак нещодавно нова влада Мексики створила комісію, що має зрештою розкрити заплутану справу. Детальніше - у матеріалі ТСН.ua.

Відео Двом копам оголосили про підозру в катуванні людей і перевищенні службових повноважень

Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру двом одеським копам, які влітку побили чоловіка. Поліцейські затримали двох, нібито, за підозрою у крадіжці ланцюжка. Спершу тиснули психологічно, а потім вдалися до силових дій. Такі випадки, кажуть у ДБР, не поодинокі.

Двом копам оголосили про підозру в катуванні людей і перевищенні службових повноважень

Залиште свій коментар

Вибір редакції