Казахстан хоче вступити до ЄС та перетворити його на Євразійський союз

Казахстан реалізує проект "Дорога до Європи" і вважає, що це вигідно й Росії.

Казахстан розраховує в майбутньому стати членом Євросоюзу.

Про це повідомив посол Казахстану в РФ Адільбек Джаксибеков в Москві під час "круглого столу" "Програма Республіки Казахстан: Дорога до Європи".

"Ми хотіли б в майбутньому вступити до Євросоюзу, але вступити не як Естонія і Латвія, а як рівноправний партнер, - сказав дипломат. - Я не кажу, що це буде при нинішній владі". Посол не виключив, що після вступу Казахстану до ЄС останній буде перейменований в Євразійський союз.

Джаксибеков підкреслив, що Казахстан зацікавлений в співпраці з Євросоюзом лише на "равнопартнерському рівні" і позиціюватиме себе як "самодостатній регіон". Дипломат сказав, що зараз Казахстан реалізує проект "Дорога до Європи", що передбачає проведення близько 80 різних заходів, націлених на "встановлення близьких контактів і добросусідських стосунків з Європою в сфері технологій, економіки, культури".

Інтеграція Казахстану з ЄС вигідна і для Росії, вважає Джаксибеков. "Чим більше буде зв'язків в Казахстану з Євросоюзом, тим вигідніше для Росії", - сказав він. Посол додав, що Казахстан ніколи не приховував, що Росія є його головним стратегічним партнером, з яким він "погоджує свої дії". Проте при цьому дипломат заявив, що уряд Казахстану не має наміру найближчим часом визнавати незалежність Абхазії і Південної Осетії. "Це питання не сьогоднішнього дня", - сказав він, відзначивши, що Казахстан не визнавав також незалежність Косово.

Читайте також:

Ющенко розповів, скільки Україна заробила на європейських туристах

Лукашенка запросили до Європи та в гості до Папи

Лукашенко запропонував Євросоюзу подружитися

Франція пропонує зупинити розширення Євросоюзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: