Казахстан передумав вступати до СОТ

Президент країни Нурсултан Назарбаєв вважає, що Митний союз з Росією та Білоруссю відкриває більше можливостей.

Казахстан призупинив переговори зі вступу до Світової організації торгівлі у зв'язку з рішенням Москви, Мінська й Астани вступати в організацію у складі Єдиного митного союзу.

Про це повідомив президент республіки Нурсултан Назарбаєв.

"Ми домовилися, що ми припиняємо переговорні процеси зі вступу до СОТ з тим, щоб орієнтуватися на вступ туди спільно з Митним союзом", - сказав Назарбаєв на засіданні ради іноземних інвесторів в Костанаї (Казахстан).

За словами Назарбаєва, формування Митного союзу Росії, Казахстану і Білорусі відкриває нові можливості для інвесторів в Казахстані.

"Ми оголосили про те, що створюємо єдиний ринок з сумарним ВВП майже в 2 трильйони доларів за підсумками 2008 року і населенням близько 180 мільйонів людей, і вже з 1 липня 2010 року буде відмінене митне оформлення товарів між трьома країнами", - сказав президент Казахстану.

"Думаю, це непогана новина для інвесторів, які, будуючи в Казахстані, одночасно придбавають величезний ринок", - підкреслив глава держави.

Рішення про приєднання до ВТО як єдина митна територія було ухвалене у вівторок за підсумками переговорів глав урядів Росії, Білорусі та Казахстану. В рамках "трійки" також був схвалений проект єдиного митного тарифу, що дозволить створити Митний союз вже з 1 січня 2010 року.

Перший віце-прем'єр РФ Ігор Шувалов повідомив тоді, що Росія від імені Митного союзу звернеться до ВТО з проханням припинити переговорний процес про вступ до цієї організації на національному рівні Росії, Білорусі та Казахстану.

До цього Росія вела переговори про вступ до СОТ ВТО 16 років, Казахстан - 13 років.

Читайте також:

Україна, Росія та Казахстан створять зерновий пул

Середньоазіатські республіки перекрили Євросоюзу "Південний коридор"

Через вступ до СОТ Україна вже втратила понад 700 млн гривень

Показники світової торгівлі впадуть на рекордні 9%

За матеріалами: Эхо Москвы, РИА Новости

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: