Казахстан, Узбекистан і Киргизстан залишилися без світла: що сталося

Дата публікації
Перегляди
1813
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Казахстан, Узбекистан і Киргизстан залишилися без світла: що сталося

Фото: Associated Press

Країни з радянських часів пов'язані єдиною енергосистемою.

Казахстан, Узбекистан і Киргизстан залишилися без світла: сталася аварія в об'єднаній енергосистемі Центральної Азії. 

Про це повідомляє видання ORDA.

Стався аварійний поділ транзиту "Північ - Схід - Південь Казахстану".  "Зважаючи на значний аварійний дисбаланс, створений енергосистемою Центральної Азії (Узбекистан, Киргизстан), стався стрибок потужності на транзит електроенергії 500 кВ "Північ - Схід - Південь Казахстану", - повідомили в KEGOC (Казахстан).

Слід зауважити, що в Міненерго Узбекистану називають причиною відключення електрики в трьох країнах Центральної Азії через аварію в Казахстані. Своєю чергою в Нурсултані заявляють, що напруга в мережі була спровокована "аварійним дисбалансом" умережах сусідніх країн. 

Слід зауважити, що три країни з радянських часів пов'язані єдиною енергосистемою. Раніше до неї входили також Туркменістан і Таджикистан, але вони покинули її 2003-го і 2009-го років відповідно. 

На півдні Казахстану блекаут стався в Алмати, Шимкенті, Тарасі, Туркестанській області та прилеглих районах.

В Узбекистані зупинено аеропорт і метро в Ташкенті. Крім того, в місті не працюють світлофори. Влада побоюється колапсу на дорогах, а тому просить людей не виїжджати на особистому транспорті. 

Усі аеропорти Узбекистану припинили роботу. У зв'язку з відключенням електроенергії пасажири не можуть пройти огляд. Деякі літаки летять на запасні аеродроми. Втім, наразі світло є лише в аеропорту міста Навої, повідомила компанія Uzbekistan Airports.

Натомість у Киргизстані, в Бішкеку, аеропорт працює не в повному режимі. У всьому місті немає води, бо не працюють насосні станції. Відключення світла також сталися в Оші та інших містах.

Як повідомлялося, на початку січня у Пакистані сталося масштабне відключення електроенергії і без світла залишилися жителі столиці і великих міст. За попередньою інформацією, до аварії призвело раптове падіння частоти змінного струму в національній системі розподілу електроенергії з 50 до нуля. Але що стало причиною цього - невідомо.

Читайте також: 

Наступна публікація