Казахстан відмовився відправляти солдатів до Афганістану

До цього часу підтримка Казахстаном міжнародної операції в Афганістані полягала у наданні повітряного простору для американських літаків і дозволі наземного транзиту.

Сенат Казахстану (верхня палата казахського парламенту) відхилив законопроект, що передбачає відправку казахстанських військовослужбовців до Афганістану.

Документ "Про ратифікацію угоди у формі обміну нотами між Казахстаном і НАТО про участь у діяльності міжнародних сил сприяння безпеки в Афганістані" у середині травня був схвалений депутатами мажилісу - нижньої палати парламенту. Тоді повідомлялося, що казахстанські військовослужбовці будуть відправлені до Афганістану на термін до півроку.

МЗС Казахстану пізніше виступило з роз'ясненням, повідомивши, що в Афганістан планується відправити лише чотирьох офіцерів, які будуть проходити службу у штабі Міжнародних сил сприяння безпеки. Міноборони у свою чергу підкреслило, що в бойових діях офіцери брати участь не будуть.

На плани Казахстану, у свою чергу, відреагували і афганські таліби. Наприкінці травня вони виступили з погрозами на адресу Астани і закликали казахстанських мусульман "протидіяти політиці, що проводиться владою".

У самому Казахстані плани влади розкритикували ветерани-афганці: вони заявили, що участь їхніх співвітчизників у міжнародній операції в Афганістані може "втягнути Казахстан у війну". Вони вимагали розпустити мажиліс (за те, що він схвалив згаданий законопроект) і почали збір підписів під відповідним зверненням до президента.

Коментуючи відмову верхньої палати підтримати законопроект, представниця сенату Світлана Джалмагамбетова зазначила, що до кінця червня документ ще може бути розглянутий на спільному засіданні обох палат.

У свою чергу, сенатор Тасбай Сімамбаев висловив думку, що на поверненні до цього питання мажиліс наполягати не буде.

До цього часу підтримка Казахстаном міжнародної операції в Афганістані полягала у наданні повітряного простору для американських літаків, які доставляли в Афганістан солдатів і вантажі. Дозвіл на це казахстанська сторона дала ще в 2001 році. Пізніше був дозволений і наземний транзит.

Читайте також:

Італійський офіцер загинув в Афганістані, захищаючи жінку

Солдатів, які розстріляли в Афганістані жінок і дітей, визнали невинними

Афганістан пригрозив НАТО війною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: