Казахстан залишив Киргизію без електроенергії

Через енергокризу населення Киргизії залишається без світла по 8-10 годин на добу.

Казахстан вийшов з об'єднаної енергетичної системи Центральної Азії. Через це рішення без електроенергії залишилися північні райони Киргизії, включаючи столицю Бішкек.

В результаті енергокризи населення Киргизії залишається без світла в середньому по 8-10 годин на добу, повідомляє киргизьке профільне відомство.

Електропостачання декількох областей і Бішкека з двох існуючих ліній 500 кіловат здійснюється тільки по одній, чия пропускна спроможність не в змозі покрити навантаження в час вечірнього максимуму. Тому з 18 до 22 годин за місцевим часом республіка обмежує подачу електрики споживачам.

Національний оператора енергомереж Казахстану повідомив, що відокремлення країни від центральноазіатської енергетичної системи викликане дисбалансом виробництва і споживання електроенергії в регіоні.

Зокрема, таджицька енергосистема споживає енергії на 84 мільйони кВт/год. більше запланованого. Транзит електроенергії маршрутом "Північ-Південь Казахстану" в режимі паралельної роботи з об'єднаною енергосистемою Центральної Азії максимально завантажений.

Це призвело до різкого збільшення фактів аварійного спрацьовування автоматики - до 20-30 разів на добу. З початку року сталися чотири аварійні розриви транзиту з відключенням споживачів на півдні країни.

Читайте також:

Україна продаватиме електрику Литві

Угорщина блокує постачання електрики з України. Фігурує Фірташ

Президент Таджикистану поступився Мєдвєдєву

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: